НБУ змінив тарифи на переказ коштів

НБУ змінив тарифи на переказ коштів

Укрінформ
Національний банк України із 24 березня 2020 року впроваджує нові тарифи на послуги системи електронних платежів.

Про це інформують в НБУ.

“Нові тарифи на послуги СЕП Національний банк впровадить із 24 березня 2020 року відповідно до постанови Правління Національного банку України від 27 грудня 2019 року № 160”, - ідеться в повідомленні.

Як зазначив директор департаменту інформаційних технологій Національного банку Володимир Нагорнюк, змінюються не просто розміри тарифів, але й філософія їх формування.

“Якщо cьогодні учасник СЕП сплачує за шість окремих послуг, і його загальні затрати головним чином залежать від часу оброблення платежу банком, то нова тарифна політика стане для клієнтів СЕП значно простішою, а вартість послуги залежатиме від обсягу переказів, що необхідно здійснити клієнтові", - сказав Нагорнюк.

Читайте також: Нацбанк із початку року купив рекордні $8 мільярдів

У НБУ інформують, що тарифи СЕП наразі є найнижчими в світі для подібних систем, а Нацбанк, зважаючи на важливість розрахунків через СЕП для економіки України, не переглядав їх із 2006 року.

Так, у 2020 році Нацбанк скасує щомісячну плату за супроводження програмного забезпечення АРМ-НБУ, за обслуговування опосередкованих учасників СЕП, за підключення до СЕП, застосування часових інтервалів та відповідних їм корегувальних коефіцієнтів за оброблення електронних розрахункових документів, згідно з якими оплата становить 0,35 грн – з 9.00 до 16.00; 0,51 грн – з 16.00 до 19.00; 1,02 грн - після 19.00.

Також НБУ впровадить тарифи лише на дві послуги - абонентське обслуговування замовника в СЕП та оброблення електронних розрахункових документів і електронних розрахункових повідомлень замовника в СЕП, що залежатиме від суми платежу.

Нагорнюк пояснив, що для переважної більшості клієнтів виконання платежів через СЕП фактично не здорожчає. Оскільки платежі в СЕП на суму до 5 000 грн становлять понад 75% від обсягу всіх платежів, то для ¾ усіх платежів тариф не зміниться.

Як відомо, СЕП є державною системою міжбанківських розрахунків України, що забезпечує проведення переказу коштів через кореспондентські рахунки її учасників, відкриті у Національному банку України, із застосуванням електронних засобів приймання, оброблення, передавання та захисту інформації.

Станом на 1 грудня 2019 року учасниками СЕП є 81 банк України та 21 установа Державної казначейської служби України.

Через СЕП здійснюється 97% міжбанківських переказів у національній валюті в межах України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-