Акцизи на спирт і пальне: Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу

Акцизи на спирт і пальне: Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу

Укрінформ
Парламент ухвалив у другому читанні та в цілому закон щодо покращення адміністрування акцизного податку.

Про це повідомляється на порталі Верховної Ради результатами голосування за законопроєкт №2317 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку".

"Законом удосконалено роботу системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРПСЕ) та спрощено умови ліцензування для суб’єктів господарювання", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Податкова перевиконала план із "алкогольного" акцизу — Верланов

Законом, зокрема:

переглянуто терміни та порядок застосування штрафних санкцій за порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах;

визначено випадки, у яких складаються зведені акцизні накладні, та змінено термін для їх реєстрації до 15 календарних днів.

Також надано можливість підприємствам роздрібної торгівлі самостійно обирати складати спосіб складання акцизних накладних у разі відпуску через колонки (щоденну чи зведену), скасовано вимогу щодо облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів на виробництво пального при очищенні коксового газу.

Для промислових споживачів подовжено термін подання довідки форми 2 до 15 календарних днів; уточнено кількість та види ознак для акцизних накладних для полегшення обліку та систематизації використаних обсягів пального.

Крім того, законом передбачено можливість оформлення векселя для авіаційних бензинів з терміном погашення до 270 днів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-