В Україні запустили відкритий сервіс моніторингу держпідприємств

В Україні запустили відкритий сервіс моніторингу держпідприємств

Укрінформ
В Україні запустили відкритий сервіс, який дасть можливість кожному моніторити зміни в державних підприємствах.
Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет в Facebook.

"Ми запустили разом з Opendatabot новий сервіс. Він зробить нашу державу прозорішим. Як ви знаєте, в нашій країні багато державних підприємств. Занадто багато. Якщо бути точним, 3654 штуки", - повідомив Дубілет.

Він нагадав, що минулого тижня Рада прийняла закон, який відкриває можливість для приватизації державних підприємств (крім кількох).

"Так ось, тепер кожен громадянин/журналіст/активіст може почати моніторити зміни, які відбуваються з усіма цими компаніями — зміна власників, керівництва, податкового статусу, судові справи і т. д.", - пояснив міністр.

Він також додав, що для використання сервісу необхідно відкрити в Telegram, Viber або Facebook Opendatabot і просто написати "Державні компанії".

"При будь-якій зміні вам в месенджер буде надсилатись повідомлення. Держпідприємства — це наша спільна власність. За нею треба доглядати", - зазначив Дубілет.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада України 2 жовтня ухвалила закон, що скасовує перелік об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації.

Документ передбачає скасування переліку заборонених до приватизації об'єктів. Втім, у Законі "Про приватизацію державного та комунального майна" містяться критерії, які визначають, що не підлягає приватизації: дороги, газотранспортна система, метрополітен і багато іншого. Це означає, що об'єкти стратегічної інфраструктури не будуть приватизовані.

Читайте також: Е-проект за 1 гривню: Дубілет обіцяє запуск "пілотника" для зниження корупції на митниці

Крім того, згідно з документом, вносяться зміни в закон «Про приватизацію державного та комунального майна» щодо визначення критеріїв об'єктів, які не підлягають приватизації. Зокрема, встановлюється, що об'єкти права державної власності, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, не підлягають приватизації до повного відновлення конституційного ладу України на цих територіях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-