Уряд та НБУ підписали меморандум про взаємодію

Уряд та НБУ підписали меморандум про взаємодію

Фото
Укрінформ
Національний банк та Кабінет міністрів підписали меморандум про взаємодію для досягнення стійкого економічного зростання та цінової стабільності.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Національний банк та Уряд підписали "Меморандум між Кабінетом Міністрів України та Національним банком України про взаємодію з метою досягнення стійкого економічного зростання та цінової стабільності". Цей документ ляже в основу спільних зусиль інституцій для забезпечення цінової стабільності як необхідної передумови для стійкого економічного зростання в Україні", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що кооперація між НБУ та Кабміном додатково сприятиме поліпшенню очікувань населення і бізнесу, зокрема інфляційних, та підвищить довіру інвесторів до української економіки.

Уряд підписав меморандум про співпрацю з Нацбанком / Фото надані пресслужбою Кабінету Міністрів України

Підписуючи меморандум, Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук та голова Національного банку Яків Смолій засвідчили, що у державних інституцій спільне бачення щодо важливості підтримки низької і стабільної інфляції для економічного зростання.

"Низька і передбачувана інфляція уможливить у середньостроковій перспективі зниження відсоткових ставок та пожвавлення кредитування економіки. А розширення доступу бізнесу та населення до дешевих фінансових ресурсів, зі свого боку, стане тим двигуном, який дозволить нам перезапустити економіку та прискорити її зростання. І це – та ціль, що об’єднує дві наші окремі інституції", – наголосив Гончарук.

Читайте також: НБУ та Мінфін розміщуватимуть ОВДП через систему аукціонів Bloomberg

З цією метою Національний банк буде і далі проводити монетарну політику, спрямовану на зниження інфляції до цілі 5% з допустимим діапазоном відхилень +/- 1 в. п. Зі свого боку уряд зобов’язується підтримувати зниження інфляції до 5% за допомогою проведення виваженої економічної політики. Зокрема, йдеться про передбачувану бюджетну політику, спрямовану на забезпечення стійкості державних фінансів, управління державним боргом, яке має на меті зменшення витрат на обслуговування боргів, розвиток фінансового ринку та управління державними банками відповідно до визначеної стратегії та поступове зменшення частки держави у банківському секторі до 20%.

Водночас Національний банк готовий підтримувати економічну політику Кабінету міністрів, зокрема для забезпечення стійкості державних фінансів та розширення доступу бізнесу і громадян до значно дешевших фінансових ресурсів, за умови, що це не перешкоджатиме досягненню цілей з цінової та фінансової стабільності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-