Нафтогаз заявляє про загрозу вчасному старту опалювального сезону

Нафтогаз заявляє про загрозу вчасному старту опалювального сезону

Укрінформ
НАК «Нафтогаз України» оприлюднив список із 116 виробників тепла, які не виконують вимог законодавства щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу на пільгових умовах (відповідно до положення про покладання спеціальних обов'язків (ПСО).

Про це 26 вересня повідомляє пресслужба Нафтогазу.

"НАК "Нафтогаз України" інформує про виробників тепла, які не виконують вимоги законодавства щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу в межах спецобов’язків (ПСО)… Наразі список включає 116 боржників при загальній кількості тепловиробників (на момент завершення минулого опалювального сезону) – 1316 підприємств", - ідеться в повідомленні.

Минулого тижня список виробників тепла, які не виконували вимог законодавства щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу в межах ПСО, включав 127 боржників.

У Нафтогазі зауважують, що неналежні розрахунки таких підприємств за газ створюють загрозу для теплопостачання споживачів в опалювальний період.

Із переліком тепловиків-боржників можна ознайомитись у таблиці на сайті НАК «Нафтогаз України».

Читайте також: Нафтогаз пропонує ОСББ скористатися програмою «Газовий запас»

Як повідомляв Укрінформ, за інформацією Нафтогазу, станом на 24 вересня 2019 року сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ та ТЕЦ за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, становить близько 34,9 млрд грн, з них за 2019 рік - 12,5 млрд грн. Найбільшу сумарну прострочену заборгованість за газ накопичили підприємства ТКЕ і ТЕЦ Донецької (7 млрд грн), Дніпропетровської (6,6 млрд грн), Харківської (4 млрд грн) областей та м. Києва (3,1 млрд грн).

Як відомо, урядова постанова №867 від 19 жовтня 2018 року передбачає, що обов’язковими умовами постачання газу виробникам тепла є підписання договору з Нафтогазом та виконання хоча б однієї з таких умов: дотримання рівня розрахунків не нижче 90% (з урахуванням непрофінансованих пільг і субсидій та без урахування штрафних санкцій); укладення з Нафтогазом та виконання договору про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ; погодження з Нафтогазом та виконавчим органом місцевої ради графіка погашення заборгованості до 2021 року, його дотримання та сплата поточних платежів. У всіх інших випадках Нафтогаз не має правових підстав для постачання газу тепловиробникам на пільгових умовах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-