Цьогоріч банки отримали утричі більше чистого прибутку - НБУ

Цьогоріч банки отримали утричі більше чистого прибутку - НБУ

Укрінформ
Платоспроможні банки за січень-серпень 2019 року отримали 44,3 млрд грн чистого прибутку, що у 3,2 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року (13,7 млрд грн).

Про це повідомляє пресслужба НБУ на сторінці у Facebook.

"За 8 місяців 2019 року платоспроможні банки отримали 44,3 млрд грн чистого прибутку, що у 3,2 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року (13,7 млрд грн). Більш ніж наполовину (58,3%) цей результат був забезпечений діяльністю державного ПриватБанку", - йдеться в повідомленні.

У НБУ зазначили, що доходи банків у поточному році зросли на 28,5% до 165 млрд грн, водночас витрати – на 5,2% до 120,7 млрд грн.

У регуляторі окреслили чотири фактори зростання банківського прибутку: зростання чистих процентних доходів банків на 18% до 53 млрд грн, зростання чистих комісійних доходів банків на 15% до 28,4 млрд грн, позитивний результат від переоцінки та від операцій купівлі продажу – 14,9 млрд грн та низький обсяг відрахувань банками в резерви – 8 млрд грн проти 14,4 млрд грн минулого року.

Читайте також: НБУ завершує погодження членів наглядових рад держбанків

«Нинішній період високої прибутковості має бути використаний для формування банками запасу міцності, який дозволить виконувати посилені вимоги Національного банку до капіталу банків. Особливо це стосується державних банків. На сьогодні майже весь прибуток вони мають перераховувати до бюджету у вигляді дивідендів. Водночас їхня достатня капіталізація – неодмінна передумова збереження фінансової стабільності. Саме тому у період посилення вимог до банків варто подумати про практику розподілу прибутків держбанків лише у випадку, якщо вони матимуть надлишковий капітал, а основну частину прибутку держбанків спрямовувати на посилення їхньої міцності», – наголосила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-