Агентство Fitch Rating підвищило кредитний рейтинг України

Агентство Fitch Rating підвищило кредитний рейтинг України

Укрінформ
Fitch прогнозує подальші позитивні зрушення в кредитоспроможності держави, незважаючи на зобов'язання нового уряду проводити структурні реформи.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

"6 вересня 2019 року, кредитне рейтингове агентство Fitch Rating підвищило довгостроковий і короткостроковий кредитний рейтинг (IDR) України в іноземній і національній валюті з B - до B, і поліпшило прогноз зі стабільного на позитивний", - йдеться в повідомленні.

Fitch відзначає, що Україна продемонструвала можливість вчасно отримати доступ до зовнішнього фінансування державного бюджету, поліпшивши макроекономічну стабільність і зменшивши державний борг, тимчасом як скорочення виборчого періоду зменшило політичну невизначеність. Fitch прогнозує подальші позитивні зрушення в кредитоспроможності держави.

Аналітики агентства зазначили, що висока ймовірність продовження участі України у програмі МВФ сприятиме доступу до офіційного і ринкового фінансування, які необхідні для виконання великих виплат за державним боргом у 2020-2021 роках і послужить основою для реформ, які допоможуть у подальшому економічному зростанні.

Основними факторами, які можуть вплинути на підвищення рейтингу в майбутньому, є:

- підвищення рівня міжнародних валютних резервів і гнучкості зовнішнього фінансування;

- удосконалення структурних показників, таких як стандарти державного управління;

- перспективи більшого економічного зростання за збереження покращеної макроекономічної стабільності;

- подальше зменшення державного боргу та поліпшення структури боргу.

Аналітики зазначають, що ВВП України зростає, інфляція сповільнюється, а тимчасове збільшення дефіциту платіжного балансу до 3-4% не впливатиме на кредитоспроможність України.

Читайте також: 40% економічного зростання до 2024-го: складно, але реально

Враховуючи потреби у рефінансуванні боргу і для підтримки здорового фінансового середовища, фінансова підтримка Міжнародного валютного фонду є важливою для України.

Аналітики агентства також зазначили, що показник державного боргу до ВВП зменшився з 69,2% до кінця 2016 року до 52,3% до кінця 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-