Зеленський пропонує Раді відкласти запуск ринку електроенергії на рік

Зеленський пропонує Раді відкласти запуск ринку електроенергії на рік

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський у понеділок, 10 червня, вніс до Верховної Ради законопроект щодо відтермінування на рік запуску ринку електроенергії.

Про це у Facebook написав представник президента в Кабінеті міністрів України Андрій Герус.

"Сьогодні Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради два законопроекти: #10376 - зміни до ЗУ "Про ринок електричної енергії" - відтермінування введення нового ринку електроенергії до 01 липня 2020 року. На жаль, за 2 роки не було пророблено відповідної роботи щодо підготовки до нового ринку. Тому, щоб запобігти різкому зростанню тарифів та кризовим явищам на ринку електроенергії, було ініційовано перенесення запуску нової моделі ринку на рік. А разом із тим розробити та втілити у життя помісячний план підготовки до відповідних змін", - написав Герус.

За його словами, внесено також і законопроект #10375 - зміни до ЗУ "Про альтернативні джерела енергіі".

"Пропонується відновити "зелений" тариф домогосподарствам, які мають домашні наземні СЕС потужністю до 30 кВт. Обнулення таких тарифів дрібним електростанціям українців, які інвестували свої заощадження у домашні СЕС, є дуже несправедливим. Але такий закон, на жаль, був прийнятий та підписаний попереднім президентом Порошенком", - зазначив Герус.

За його словами, Зеленський ініціює, щоб парламент виправив таку помилку та відновив справедливість.

"Зелені" тарифи мають бути, перш за все, не для олігархів, а для звичайних українців, які будуть утворювати середній клас та зменшувати роль енергетичних монополій. Обидвом законопроектам був присвоєний статус невідкладних", - повідомив Герус.

Читайте також: Кабмін схвалив рішення, що можуть зупинити зростання цін не електрику

Тексти обох законопроектів на сайті Верховної Ради наразі відсутні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-