Кабмін затвердив Положення про спеціальні обов'язки для учасників ринку електрики

Кабмін затвердив Положення про спеціальні обов'язки для учасників ринку електрики

Укрінформ
Кабінет міністрів ухвалив рішення про затвердження Положення про покладення спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії.

Відповідна постанова з подальшим доопрацюванням в одноденний термін була ухвалена на засіданні 5 червня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Положення визначає обсяг та умови виконання спеціальних обов'язків суб'єктами ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електроенергії.

Згідно з документом, спеціальні обов'язки покладаються на таких учасників ринку: виробників електроенергії, постачальників універсальних послуг; операторів системи розподілу електроенергії; оператора системи передачі електроенергії.

Зазначається, що визначення обсягів спеціальних обов'язків із забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, на підставі прогнозованих даних постачальників універсальних послуг, операторів системи розподілу електроенергії та оператора системи передачі електроенергії.

Крім того, постанова визначає, що виконання спеціальних обов'язків здійснюється з урахуванням незмінності до 31 грудня 2019 року ціни на електроенергію для учасників ринку електроенергії, на яких покладені спецобов'язки, та побутових споживачів.

Читайте також: Ринок електроенергії в Україні оцінюється в 300 мільярдів - Кубів

Як повідомляв Укрінформ, Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки рекомендував Верховній Раді визначитись щодо відтермінування запровадження ринку електроенергії шляхом голосування у сесійній залі. Про це повідомив перший заступник голови комітету Олександр Домбровський у Facebook.

Повномасштабний ринок електроенергії відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" має бути введений із 1 липня 2019 року.

Законопроект №10343 передбачає відтермінування відкриття ринку електроенергії на 3 місяці.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-