В Україні очікують рекордний урожай черешні

В Україні очікують рекордний урожай черешні

Укрінформ
Початок повного плодоношення нових черешневих садів, закладених у 2012–2018 рр., дає підстави експертам прогнозувати рекордний урожай цієї ягоди в Україні.

Про це повідомляє EastFruit.

Зазначається, зокрема, що у цьому сезоні для українських виробників черешні складаються добрі перспективи. 

З’явилося більше можливостей для експорту, оскільки в Європі наразі більша частина урожаю черешні йде на переробку, а не на ринок. Це зумовлено втратою якості урожаю внаслідок несприятливих погодних умов. Також нестача пропозиції черешні на ринку Європи утримує досить високі ціни на цю продукцію. Експерти кажуть, що затримка початку збирання врожаю черешні в Україні зіграє на користь українським аграріям,  оскільки дасть змогу розпочати експорт цієї ягоди тоді, коли Узбекистан уже практично повністю піде з ринку і коли вже перейде пік поставок черешні з Туреччини.

Читайте також: Канада завершила перевірку української системи контролю виробництва м'яса птиці

Експорт черешні з України у 2019 р. уперше перевищить 5 тис. т і стане «рекордним за всю історію України», прогнозують експерти.

Водночас ціна на черешню на внутрішньому ринку не збільшиться – так вважає директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва. Це зумовлено тим, що пропозиція на внутрішньому ринку черешні зростає більш істотно, ніж експорт, а багато виробників так і не мають необхідних знань для системного експорту продукції.

Цього року розширюється географія експорту української черешні:  очікуються перші поставки в країни Близького Сходу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-