Україна і Латвія поглиблюють співпрацю в АПК - засідання міжурядової комісії

Україна і Латвія поглиблюють співпрацю в АПК - засідання міжурядової комісії

Укрінформ
Міжурядова українсько-латвійської комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва 16-17 травня у м. Рига проводить 7-ме спільне засідання.

Під час засідання розглядаються актуальні питання співпраці України і Латвії, в тому числі, в рамках Програми двостороннього співробітництва в галузі АПК на 2017-2019 рр., повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Латвійський ринок для української продукції, зокрема харчової та переробної промисловості, є привабливим та має важливе значення. Так, за 2018 рік загальна сума загального товарообігу продукції АПК зросла на 13% та склала 102 млн дол. США. Ми сподіваємось на подальший ріст товарообігу, а також на поглиблення співпраці з Латвією у пріоритетних сферах, які визначені у Програмі двостороннього співробітництва», - відмітила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Вона, зокрема, зауважила, що пріоритетними напрямами співпраці є адаптація законодавства України до вимог ЄС, розвиток сільських територій та зеленого туризму, лісове господарство, ветеринарія та фітосанітарія, рибне господарство, науково-дослідне співробітництво, регіональне співробітництво.

Читайте також: На український ринок не допустили понад 40 тонн зараженої кукурудзи з США

У ТОП 5 товарних позицій експорту до Латвійської Республіки за 2018 рік увійшли: різні інші харчові продукти ($13,5 млн /6,9 тис. тонн); вироби із зерна і хлібних злаків ($8,5 млн /5,6 тис. тонн); спирт ($7,4 млн /7,9 тис. тонн); олія ($4,4 млн /5,3 тис. тонн); зернові злаки ($3,9 млн /25,9 тис. тонн).

ТОП 5 товарних позицій імпорту з Латвійської Республіки (за 2018 рік): спирт ($15,9 млн /4,9 тис. тонн); готові чи консервовані продукти з риби та ракоподібних ($5,9 млн /4,8 тис. тонн); риби, ракоподібні, молюски ($5,3 млн /14,4 тис. тонн); різні інші харчові продукти ($3,5 млн /183 тонн); кава, чай, мате та прянощі ($2,8 млн /438 тонн).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-