В Україні простежується тенденція до скорочення випадків зараження АЧС - експерт

В Україні простежується тенденція до скорочення випадків зараження АЧС - експерт

Фото
Укрінформ
В Україні з початку року зафіксовано 21 випадок захворювання на африканську чуму свиней (АЧС). 

Про це в ході прес-конференції в Укрінформі на тему: "Простежуваність та впровадження систем гарантування безпечності свинини та продуктів із неї в умовах африканської чуми свиней" сказав директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль, повідомляє кореспондент агентства.

"Стосовно африканської чуми свиней, то на сьогодні це дійсно проблема та велика робота, але ті показники, які ми на сьогодні маємо, дають нам надію сказати, що заходи, які проводяться в Україні (з метою усунення цієї проблеми - ред.) є правильними. На сьогодні ми маємо, порівняно з 2017-2018 роками, наступну статистику. На даний момент у нас 21 випадок захворювання, в 2017 році було 87 випадків, а у 2018 році - 88 впадків. Це і дика фауна, і домогосподарства. Але африканська чума свиней на сьогодні перекочовує і в дику фауну, і основним джерелом збудника - є дикі кабани", - сказав Кобаль.

Про впровадження систем гарантування безпечності свинини та продуктів із неї в умовах африканської чуми свиней говорили в Укрінформі / Фото: Юрій Ільєнко, Укрінформ

Він зазначив, що наразі всі сили направлені на попередження, недопущення та профілактику цього захворювання.

Як відомо, починаючи з 2012 року, особисті селянські господарства та спеціалізовані фермерські підприємства країни отримали збитків на загальну суму близько 160 млн грн внаслідок захворювання свиней на африканську чуму (АЧС).

Читайте також: На митниці "застрягла" фура з 300 вівцями, половина тварин вже загинула

Африканська чума свиней – контагіозне вірусне захворювання свійських і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів`я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-