Вимоги євробляхерів щодо пільгового розмитнення виконати неможливо - Южаніна

Вимоги євробляхерів щодо пільгового розмитнення виконати неможливо - Южаніна

Укрінформ
Вимоги представників руху "Авто Євро Сила" до Верховної Ради скасувати акциз на ввезений в Україну автотранспорт та відтермінувати введення штрафних санкцій не можуть бути виконані.
Водночас пільги на сплату митних платежів можуть бути застосовані лише до певних категорій громадян – багатодітних сімей, інвалідів, інших соціально незахищених категорій, заявила у середу народний депутат із фракції БПП, голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, повідомляє прес-служба політсили.

"Термін проведення акції абсолютно недоречний. Вона не може привести ні до якого результату. За період пільгового розмитнення, який тривав 180 днів, було доречно звертатися до нашого комітету і обговорювати можливі компромісні рішення. Але таких зустрічей не відбувалося. За весь цей період ми виявили проблему, яку я запропонувала вирішити, – це стосується людей, які придбали автомобіль виключно з великої необхідності. Це люди з інвалідністю, опікуни осіб з інвалідністю і багатодітні сім’ї, яким немає де знайти гроші для митного оформлення авто", – сказала Южаніна, коментуючи журналістам у парламенті проведення під стінами ВР акції "За доступне розмитнення".

Вона повідомила, що звернулася до Міністерства фінансів та Міністерства соціальної політики з пропозицією розглянути можливість допомоги соціально незахищеним категоріям громадян вирішити проблему розмитнення авто: "На етапі ухвалення закону цих винятків робити не можна було, оскільки пільгами скористалися б ті, хто взагалі не хоче платити жодних платежів".

Народний депутат нагадала, що всі, хто мав бажання розмитнити авто, зробив це в період пільгового розмитнення або у період, під час якого не застосовувалися штрафні санкції.

"Наразі немає жодної необхідності продовжувати терміни особливого періоду, тим більше, що це неможливо зробити. 24 травня закінчується період використання нерозмитненого авто без застосування штрафних санкцій", – сказала Южаніна.

Як повідомляв Укрінформ, у середу, 15 травня, близько 200 осіб, серед яких - власники автомобілів на єврономерах, зібралися на мітинг під будівлею Верховної Ради.

8 листопада 2018 року Верховна Рада ухвалила закони, що встановлюють пільговий термін (тимчасовий) розмитнення автомобілів і посилюють відповідальність громадян за використання автомобілів на єврономерах.

Законами, зокрема, передбачено, що вартість розмитнення авто, які завозяться для особистого використання, визначається залежно від базової ставки і двох коефіцієнтів - об'єму двигуна і віку авто. Також передбачено 50% знижка на розмитнення у перші три місяці після набуття чинності закону.

Водночас власники автомобілів на єврономерах висловили незадоволення тим, що влада не взяла до уваги їхні правки, і розпочали всеукраїнську акцію з перекриттям доріг. Вони вимагали встановити єдине мито в розмірі 500 євро для всіх автомобілів, незалежно від об’єму двигуна та року випуску.

Читайте також: Євробляхери мітингують під Радою

Разом з тим 21 листопада в організації "Авто Євро Сила" заявили про призупинення акції протестів - для вироблення нової стратегії.

Між тим 22 лютого в Україні закінчився тримісячний період, протягом якого можна було розмитнити авто на єврономерах, сплативши 50% акцизного податку.

Згідно із законодавством, від 24 травня до власників авто на єврономерах почнуть застосовувати штрафні санкції. Зокрема, за керування автомобілем з іноземною реєстрацією передбачені штрафи до 170 тис. грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-