Мінагро планує спростити та здешевити оформлення аграрних розписок

Мінагро планує спростити та здешевити оформлення аграрних розписок

Укрінформ
Міністерство аграрної політики та продовольства розглядає можливість спрощення та здешевлення оформлення аграрних розписок.

Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова на зустрічі щодо можливості інтеграції Реєстру аграрних розписок (РАР) з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, інформує прес-служба Мінагрополітики.

«В Україні успішно реалізовується проект аграрних розписок. З початку проекту в аграрний сектор залучено понад 11 млрд грн, 8 банків співпрацюють з виробниками. Для подальшого розвитку цього фінансового інструменту Мінагрополітики розглядає можливість пришвидшення та здешевлення процедури оформлення аграрних розписок. Йдеться про налагодження інформаційної взаємодії між Реєстром аграрних розписок та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно», - зазначила Ковальова.

Вона зауважили, що сьогодні при посвідченні аграрної розписки нотаріус спочатку перевіряє відомості щодо права власності або права користування земельною ділянкою агровиробника у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а потім реєструє її в РАР, при цьому зазначає кадастрові номери, місце розташування кожної земельної ділянки, майбутній врожай.

«Інтеграція та здійснення автоматичного обміну даними між РАР та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно дозволить автоматизувати процес перевірки нотаріусом прав володіння і користування земельною ділянкою агровиробиком при посвідченні аграрних розписок. Це сприятиме зниженню вартості послуг приватних нотаріусів та зробить фінансовий інструмент доступнішим для сільгоспвиробників», - додала заступник міністра.

Участь у заході взяли керівник проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Аграрні розписки в Україні» Хелен Феірлемб, представники Мінагрополітики, Держгеокадастру, ДП «Аграрні реєстри».

Читайте також: Держспоживслужба зобов'язала повернути споживачам майже 63 мільйони

Як повідомлялося, Проект "Аграрні розписки в Україні" IFC (група Світового банку) здійснюється за підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO). У 2015 році IFC розпочала п'ятирічну програму впровадження аграрних розписок для отримання фінансування на поповнення оборотного капіталу, придбання техніки, високоякісного насіння та інших виробничих ресурсів. До 2020 року проект має на меті сприяти залученню в український аграрний сектор за допомогою аграрних розписок фінансування в розмірі 0,5 млрд дол.

На сьогодні проект працює у всіх областях України, в тому числі на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-