Реальна вартість активів Південкомбанку становила 6% від балансової - ФГВФО

Реальна вартість активів Південкомбанку становила 6% від балансової - ФГВФО

Укрінформ
Оціночна вартість активів ПАТ «КБ «Південкомбанк» на момент запровадження у 2014 році тимчасової адміністрації становила 0,5 млрд гривень, або 6% від балансової (близько 7,7 млрд гривень).

Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

"На момент запровадження у 2014 році тимчасової адміністрації в ПАТ «КБ «Південкомбанк», зареєстрованому ще в 1990 році, балансова вартість його активів складала близько 7,7 млрд грн, а оціночна виявилася лише на рівні 0,5 млрд грн (6% від балансової)", - йдеться в повідомленні.

У Фонді гарантування зазначають, що різке збільшення кількості вкладників, а відтак і розміру активів банків, відбулося у 2010-2011 роках. Кошти, які надходили до банку, здебільшого спрямовувалися на кредитування фірм-одноденок, пов’язаних із власником банку Русланом Циплаковим. Однак, як з'ясувалося пізніше, застосовуючи схемне кредитування, власники банку у такий спосіб виводили його активи.

"Забезпеченням таких кредитів були сміттєві цінні папери, товар в обороті та інші подібні «ліквідні» активи, наприклад, відходи переробки залізних руд. Близько 95% юридичних осіб, які були боржниками банку, через рік після визнання його неплатоспроможним почали процедуру банкрутства, при цьому їм було призначено одного і того ж ліквідатора. Цей факт можна вважати свідченням контрольованості процесу і відсутністю наміру розраховуватися за кредитними договорами від початку", - стверджують у ФГВФО.

Читайте також: Фонд гарантування знову виставляє на продаж землі Родовід банку

У Фонді відзначають, що на окрему увагу заслуговує факт співробітництва ПАТ «КБ «Південкомбанк» з банком Meinl Bank Aktiengesellschaft. З кореспондентських рахунків в австрійській установі після запровадження тимчасової адміністрації було списано 38 млн доларів США. Як пояснили в іноземному банку, зазначені кошти слугували забезпеченням за кредитом між Meinl Bank AG та компанією-нерезидентом. При цьому, будь-які угоди, на які посилалась іноземна сторона при списанні коштів з коррахунку, у банку відсутні, у бухгалтерському обліку банку факти вчинення правочинів, у результаті яких здійснено списання коштів із кореспондентського рахунку банку в Meinl Bank AG, не відображались.

У лютому 2014 року Нацбанк України здійснив рефінансування Південкомбанку на суму 180 млн грн. Протягом трьох днів банк освоїв близько 10 млн грн, за рахунок яких було повернуто борги іншим українським банкам, а майже 170 млн грн через кредитування підставних українських компаній надійшли на рахунки двох компаній-нерезидентів як передплата за поставку арматури, яку так і не було відвантажено.

Як відомо, 26 травня 2014 року в банку було запроваджено тимчасову адміністрацію. Ліквідацію банку розпочато 26 вересня 2014 року. На початок квітня 2019 року банком задоволено кредиторських вимог на суму 187,2 млн грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-