Експерт про ситуацію з ПриватБанком: Не треба бігти купувати долари

Експерт про ситуацію з ПриватБанком: Не треба бігти купувати долари

Укрінформ
Рішення про визнання незаконною націоналізацію ПриватБанку найближчим часом не вплине на економіку.

Про це економіст Сергій Фурса написав в Facebook.

"Чи є якісь наслідки? Негайних - ніяких. Немає приводів для паніки, в тому числі і у вкладників банку. Це рішення суду першої інстанції. Отже буде апеляція. А потім ще й Верховний Суд. Тому найближчим часом ніяких наслідків для економіки не буде. Не треба бігти купувати долари. Не треба забирати свої депозити з банку. Поки банк залишається державним і надійним ", - написав Сергій Фурса.

Він пояснив, що націоналізація ПриватБанку була важливою частиною реформ, які проходили під тиском кредиторів і була частиною програми МВФ.

"Більш того, її провели як дружню, отримавши від акціонерів письмове прохання про націоналізацію", - зазначив Фурса.

Водночас, він не береться передбачити реакцію МВФ на рішення про незаконність націоналізації ПриватБанку. А якщо воно набере законної чинності, це може повністю зруйнувати співпрацю України з МВФ.

На думку економіста, зараз вся макроекономічна стабільність в Україні заснована на співробітництві з МВФ.

"Ні МВФ, дорога одна - до дефолту. Дефолт - це падіння гривні, зростання цін, звільнення з роботи. Це курс, прогнозувати який неможливо", - вважає Фурса.

Він також не виключив можливість ліквідації ПриватБанку, якщо рішення про незаконність його націоналізації набере чинності.

«Тому що, якщо рішення набере чинності, то ті кошти, які пішли в капітал банку, повинні будуть піти назад, уряду. І це відправить ПриватБанк прямо на ешафот ліквідації. Суд відправить. Який необхідний Коломойському тільки для того, щоб захистити свої активи. Адже те, що відбувається зараз, є активним захистом активів олігарха, заморожених Судом Лондона ", - пише Фурса.

Також він допускає можливість, що у випадку з оскарженням законності націоналізації ПриватБанку видно «елемент торгівлі, як в славних 90-х, коли створюють проблему, а потім пропонують її вирішити».

Читайте також: Повернення ПриватБанку колишнім власникам - неможливе - Нацбанк

Як повідомляв Укрінформ, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши в судовому засіданні справу за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського до НБУ, Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав незаконним націоналізацію ПриватБанку. Розгляд даної справи тривав з червня 2017 року, її розмір перевищував 50 томів.

У Міністерстві фінансів готуються подати апеляцію на рішення суду про незаконну націоналізації ПриватБанку. Апеляційну скаргу на це рішення Окружного адміністративного суду міста Києва готують і в Національному банку України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-