Акціонери банку Петрокоммерц завдали йому збитків на 1 мільярд

Акціонери банку Петрокоммерц завдали йому збитків на 1 мільярд

Укрінформ
Внаслідок протиправної діяльності акціонерів ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» фінустанові завдано збитків на 1 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

"Фактично за рік до запровадження тимчасової адміністрації внаслідок протиправної діяльності акціонерів ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» активи банку скоротилися майже вдвічі – з 1 300 млн грн до 700 млн грн. Оціночна вартість активів виявилася ще нижчою – 230 млн грн. Таким чином, банку завдано збитків на загальну суму близько 1 млрд грн", - йдеться в повідомленні.

У Фонді гарантування зазначають, що до 2015 року ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» належав російському банку «Петрокоммерц», а основним напрямом його діяльності було обслуговування корпоративних клієнтів, кредити яких мали ліквідне забезпечення – нерухомість, виробничі потужності тощо.

У березні 2015 року російський банк продає всі акції «Петрокоммерц-Україна» 11 фізичним особам, серед яких особливу увагу заслуговують Іван Шехавцов (у 2011-2015 рр. – віце-президент ПАО «Альфа-Банк») та Олексій Крупій (був членом правління ПАО «Альфа-Банк»), які фактично контролювали діяльність банку і заявляли намір про виведення банку з кризи та збільшення уставного фонду. З цього часу якість активів банку знижується, що безпосередньо пов’язано з неправомірними діями посадових осіб установи.

Як з’ясувалося згодом у процесі ліквідації банку, одними з основних учасників схем виведення активів стали ТОВ «ФК «Централ Капітал» і ПАТ «ЮСБ Банк».

Зокрема, за однією зі схем між банками було укладено угоду, за якою «Петрокоммерц-Україна» набував права вимоги за 5 кредитами в «ЮСБ Банк», забезпеченими сміттєвими цінними паперами двох фіктивних компаній. З кореспондентського рахунку «Петрокоммерц-Україна» в «ЮСБ Банку» було списано необхідні для розрахунку 206,36 млн грн, які були попередньо перераховані фінансовою компанією «Централ Капітал» в рахунок оплати за придбані у «Петрокоммерц-Україна» кредити, забезпечені високоліквідним майном. У результаті банк «Петрокоммерц-Україна» залишився з непрацюючими кредитами, забезпеченими сміттєвими цінними паперами, та без грошей.

Більша частина активів виводилася із застосуванням схеми «схлопування» кредиту та депозиту (це схема, при якій за рахунок раніше залученого депозиту погашається кредит «на папері»), більше того, керівництво «Петрокоммерц-Україна» змогло провести таку оборудку навіть без фактичної наявності готівкових грошей на депозитному рахунку.

Читайте також: Фонд гарантування оскаржить рішення суду щодо банку Хрещатик

На час виходу з акціонерів банку «Петрокоммерц-Україна» російський банк «Петрокомерц» залишив депозитний рахунок в українській установі на суму 6 млн дол. США. Через кілька місяців право вимоги на цей депозитний рахунок російський банк продав кіпрській компанії за 1,5 тис. дол США. Кіпрська компанія мала намір отримати готівкою гроші з депозиту, проте їй цього не вдалося, оскільки на той час на тлі зниження якості активів український банк був не в змозі виконувати свої зобов’язання перед вкладниками.

Однак вже за два тижні права вимоги на цей депозит було перепродано ТОВ «Ді Ві Ді Маркет» (наразі перебуває в стані припинення діяльності) за 1,5 тис. дол. США.

У подальшому вже на папері відбувається погашення вказаним депозитом заборгованості перед банком «Петрокоммерц-Україна» за кредитом виробника молочних продуктів «Геркулес» на суму понад 130 млн грн. Тобто фактично за 1,5 тис. дол. США ТОВ «Ді Ві Ді Маркет» отримало контрольний пакет акцій компанії «Геркулес».

Загалом до правоохоронних органів спрямовано 8 заяв про скоєння кримінальних правопорушень службовими особами ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна».

Як відомо, 3 березня 2016 року Нацбанк України запровадив особливий режим контролю за діяльністю банку. З огляду на масштаб виявлених махінацій, 7 березня 2016 року банк було визнано проблемним, а 17 березня запроваджено тимчасову адміністрацію. Процедуру ліквідації банку розпочато 22 квітня 2016 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-