Омелян заявив про початок ери бетонних доріг в Україні

Омелян заявив про початок ери бетонних доріг в Україні

Фото, відео
Укрінформ
Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив про початок ери бетонних доріг в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури з посиланням на виступ міністра під час інспекції ходу робіт на транспортній розв’язці в районі села Бутенки Кобеляцького району Полтавської області.

"Це частина стратегічного чотирисмугового автобану Київ-Дніпро, який ми здамо до кінця 2021 року. В Полтавській області цей автобан будується в бетоні, з гарантією у 28 років, а за належного утримання він прослужить не менше 50 років. Миколаїв - Кропивницький, об’їзна Житомира - починаємо еру бетонних доріг в Україні, які прокладаються за найсучаснішими технологіями", - сказав Омелян.

Роботи на згаданій розв’язці ведуться в рамках державного інвестиційного проекту з покращення стану автодороги Н-31 Дніпро - Царичанка - Кобеляки - Решетилівка: будується сучасний автошлях з цементобетонним покриттям, транспортна розв’язка в двох рівнях на перетині автодоріг М-22 Полтава - Олександрія та Н-31 Дніпро - Решетилівка, шляхопровід через залізницю в Кобеляцькому районі.

За словами Омеляна, на реалізацію проекту впродовж останніх двох років спрямовано рекордний обсяг коштів: у 2017 році - 252 млн грн, у 2018 році - 1 млрд 41 млн 955 тис. грн, у 2019 році планується профінансувати 800 млн грн.

Читайте також: Омелян розповів про “дорожні” плани для Тернопільщини

Автомобільна дорога Н-31 Дніпро - Царичанка - Кобеляки - Решетилівка – одна з найжвавіших в області. Щодоби нею курсують до 15 тис. транспортних засобів. Побудована була у 60-х роках минулого століття. За цей час жодного разу масштабно не ремонтувалася. Більшість трафіка на цій дорозі - це великогабаритні автомобілі. Наявне покриття не витримує їхньої ваги. Відтак було прийняте рішення про повну реконструкції автодороги, шляхом будівництва сучасної цементобетонної дороги.

Володимир Омелян під час робочої поїздки Полтавською областю / Фото: mtu.gov.ua

У прес-службі деталізують, що товщина дорожнього одягу бетонки разом з ущільненим та стабілізованим грунтом – майже 1,5 м. Верхній шар (важкий бетон) – 26 см. На повздовжніх і поперечних швах важкого бетону на глибині 13 см укладають армувальні елементи - закладні штирі. Вони не дають бетонним плитам зсуватися після нарізки швів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-