Порошенко обговорить у Брюсселі енергетичний міст

Порошенко обговорить у Брюсселі енергетичний міст "Україна-ЄС"

Укрінформ
Президент Петро Порошенко заявив, що у середу, 20 березня, відвідає Брюссель та обговорить з керівництвом Європейського Союзу реалізацію проектів енергетичної співпраці між Україною та ЄС.

Про це він заявив на нараді з питань розвитку атомної енергетики на Хмельниччині, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“І післязавтра у Брюсселі я саме про це буду говорити з керівництвом Євросоюзу — з Президентом Єврокомісії, з Президентом Європейської Ради, з єврокомісарами”, - зазначив Порошенко, уточнивши, що планує говорити з європейськими партнерами про проект енергетичного мосту “Україна-ЄС”.

Він нагадав, що наразі на Хмельницькій АЕС знаходяться на старті два надважливих проекти для енергетичної безпеки та розвитку Української держави: енергетичний міст “Україна – ЄС” та проект добудови 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС.

За словами Президента, проект енергетичного мосту, у першу чергу, є проектом євроінтеграційним.

“Не говорити, не на шоу балакати, а здійснювати конкретні кроки для того, щоб у секторах економіки себе потужно прив’язувати до співпраці з найпотужнішим у світі ринком, у тому числі ринком енергетичним”, - підкреслив він.

Глава держави переконаний, що цей проект дозволить у перспективі здійснити інтеграцію об’єднаної енергетичної системи України з європейською мережею і Хмельницька АЕС стане пілотною в такій інтеграції.

Читайте також: План руху України до ЄС і НАТО розписаний по днях — Президент

“Отриманий внаслідок реалізації цього проекту унікальний досвід дозволить нам якнайшвидше об’єднати українську і європейську енергосистеми. Ми вже знаємо, як, знаємо, коли, знаємо, що треба робити, але раніше не було політичної волі з української сторони і Європа закривала свої двері, а сьогодні після безвізу, після Угоди про асоціацію двері відкриті”, - запевнив Порошенко.

Він також додав, що проект енергетичного мосту забезпечить не лише збільшення експорту електроенергії з України, але і дозволить залучити європейські кошти на добудову нових енергоблоків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-