НБУ здійснив щорічний перегляд цін на депозитарні послуги

НБУ здійснив щорічний перегляд цін на депозитарні послуги

Укрінформ
Нацбанк у рамках щорічного перегляду цін знизив вартість окремих депозитарних послуг та привів частину тарифів до обґрунтованого рівня.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"З метою сприяння розвитку фінансового ринку, підвищення доступності фінансових продуктів і заохочення широкого кола інвесторів до заощаджень за допомогою придбання державних цінних паперів Національний банк оновив тарифи на свої депозитарні послуги. В рамках щорічного перегляду цін Національний банк знизив вартість окремих послуг та привів частину тарифів до обґрунтованого рівня", - йдеться в повідомленні.

Вартість обслуговування розрахунків у цінних паперах, номінованих у гривні, які здійснюються у межах однієї депозитарної установи, буде знижена з 300 грн до 50 грн за одну проведену операцію. Окрім цього, замість єдиного тарифу (150 грн) на операції з супроводу погашення чи виплати доходу за цінними паперами запроваджується гнучка тарифікація: 50 грн – для сум до 500 тис. грн, 150 грн – для сум від 500 тис. до 50 млн грн, 500 грн – для сум понад 50 млн грн.

У Нацбанку наголошують, що оновлені тарифи є більш вигідними для дрібних та середніх інвесторів і мають стимулювати вкладення населення в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), які розміщує уряд. Водночас більший попит на державні цінні папери, номіновані у гривні, сприятиме зниженню вартості запозичень державою і подальшій дедоларизації економіки, що є одним із пріоритетних завдань Національного банку на 2019 рік.

Читайте також: НБУ поліпшив умови застосування банками електронного підпису

Зниження окремих тарифів є можливим завдяки підвищенню ефективності Депозитарію Національного банку і високому рівню автоматизації його діяльності. Водночас співпраця Нацбанку з банками та фінансовими компаніями дозволить найближчим часом запровадити онлайн-торгівлю ОВДП для інвесторів - фізичних осіб. Це сприятиме подальшій популяризації таких фінансових інструментів серед широкого кола інвесторів.

Окрім цього, Національний банк привів до обґрунтованого рівня тарифи на обслуговування операцій з облігаціями зовнішньої державної позики України (ОЗДП) на локальному ринку як результат зміни деяких тарифів депозитарієм-кореспондентом. Нові тарифи наберуть чинності 22 березня 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-