Український агроекспорт у січні збільшився на $321 мільйон - Мінагро

Український агроекспорт у січні збільшився на $321 мільйон - Мінагро

Укрінформ
Україна у січні поточного року експортувала продукції агропромислового комплексу на 1,7 млрд дол. США, що майже на 22,5% більше відповідного минулорічного періоду.

Про це повідомила в.о. міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева, інформує прес-служба Мінагрополітики.

«За результатами першого місяця 2019 року український аграрний експорт продовжив зростання та збільшився на $321 млн порівняно з січнем 2018 року», - наголосила Трофімцева.

Вона додала, що лідерами українського сільськогосподарського експорту традиційно залишаються зернові культури з часткою 44,6% в загальній структурі аграрного експорту, олії – 19,8% та насіння олійних культур – 9,7%.

«На що я б хотіла окремо звернути увагу, це на зміни в регіональній структурі експорту АПК. На перше місце серед наших ринків збуту вийшли країни ЄС, куди ми за січень поточного року експортували продукції на $668 млн. Країни Азії поступились нашим європейським сусідам з результатом трохи більше ніж $641 млн, а третє місце у країн Африки, куди український агроекспорт склав за цей період $292,2 млн», - розповіла Ольга Трофімцева.

Читайте також: Уряд запрошує молодь брати участь у конкурсах на державні посади

Урядовець також звернула увагу на проблематику експортної логістики, у першу чергу залізничної, особливо для зернових і олійних.

"З огляду на те, що критичні питання в логістиці залишаються на порядку денному, Мінагро з представниками сектору вирішило відновити регулярну роботу міжвідомчого штабу з оперативного вирішення питань логістики у сільському господарстві фокусуватись в його роботі не лише на вирішенні поточних робочих питань, але й на роботі над більш стратегічними темами аграрної логістики», - зазначила в.о. міністра.

ТОП-5 ключових країн-імпортерів української аграрної та харчової продукції в січні виглядав наступним чином (за обсягом експорту у вартісному еквіваленті): Єгипет – $153,6 млн; Нідерланди – $149,9 млн; Індія – $143,9 млн; Іспанія – $135,8 млн; Туреччина – $112,3 млн.

«За цей період імпорт харчової продукції також збільшився порівняно з січнем 2018 року на 9,5% та склав $462,6 млн. Найактивніше Україна імпортувала плоди, горіхи, рибу, тютюн та вироби з нього, какао боби та шоколад, зернові злаки, каву, чай, прянощі та олію», - додала Трофімцева.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-