Експерти відзначають прогрес реформи управління держпідприємств в Україні

Експерти відзначають прогрес реформи управління держпідприємств в Україні

Укрінформ
Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР/ОЕCD) відзначила прогрес в реформуванні корпоративного управління у секторі підприємств державної форми власності в Україні.

Про це повідомляє Урядовий портал.

"Організація економічного співробітництва та розвитку відзначила прогрес в реформуванні корпоративного управління у секторі підприємств державної форми власності в Україні та надала низку рекомендацій державі - як власнику та акціонеру компаній та безпосередньо одному зі стратегічних державних підприємств НАК "Нафтогаз України", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що своє бачення розвитку ситуації ОЕСР виклала у спеціальному звіті, де визначені головні здобутки реформування держсектору. Серед них - схвалення нового законодавства про приватизацію, затвердження Основних засад впровадження політики власності щодо суб’єктів державного сектору, а також розробка і впровадження окремих політик для 15 особливо важливих для економіки держпідприємств.

Окремо у звіті відзначено оновлення механізму роботи Комітету з призначень і професійний рівень висування кандидатур керівників та членів наглядових рад. В ОЕСР вважають позитивним український досвід формування наглядових рад та будування системи моніторингу 100 найбільших державних підприємств. Амбітними, на думку фахівців, є й програма реформування сектору природного газу та прийнятий план дій щодо корпоративного управління НАК «Нафтогаз України», де працює незалежна наглядова рада.

Читайте також: Гройсман розповів, як реформа держуправління допомогла залучити молодь

Серед рекомендацій ОЕСР державі як власнику та акціонеру, в тому числі НАК «Нафтогаз України»: оновлення правових та нормативних засад роботи підприємств державної форми власності; створення професійного органу з функцією координації підприємств державної форми власності; ухвалення корпоративної стратегії НАК «Нафтогаз України» із забезпеченням балансу між державними та корпоративними цілями; усунення конфлікту інтересів при виконанні різних функцій організаціями-власниками, що працюють у секторі вуглеводневих речовин; запровадження прозорого та нейтрального для конкуренції механізму компенсації ПСО.

Окремі рекомендації для НАК «Нафтогаз»: перш за все, виконати відокремлення діяльності з транспортування газу, що передбачено в Законі України «Про ринок природного газу»; надати необхідні повноваження наглядовій раді; вдосконалювати якість розкриття фінансової та нефінансової інформації.

Фахівці звернули окрему увагу на питання обмеження максимального рівня винагород для голів і членів виконавчих органів держкомпаній та членів наглядових рад підприємств державного сектору - в тому числі і НАК «Нафтогаз України».

Як повідомлялося, 15 червня 2018 року перший віце-прем'єр-міністр України - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів та заступник генсекретаря Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Марі Ківініємі підписали угоду, якою продовжили дію Меморандуму про взаєморозуміння щодо поглиблення співробітництва між урядом України та ОЕСР.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-