Мінрегіон пропонує будувати тільки енергоефективне житло

Мінрегіон пропонує будувати тільки енергоефективне житло

Інфографіка
Укрінформ
Мінрегіон пропонує передбачити у змінах до будівельних норм будівництво тільки енергоефективного житла.

Про це написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«У проекті нового ДБН щодо житлових будинків пропонуємо ввести чіткі європейські вимоги до енергозбереження будівель при їх новому будівництві чи реконструкції та проектувати житло з класом енергоефективності не нижче “С”. Це дозволить: економити до 40% енергії; у випадку реконструкції будинків суттєво продовжити строк експлуатації будівель», - написав Парцхаладзе.

Заступник міністра Мінрегіону нагадав, що минулого року було введено в дію важливий для енергонезалежності України закон щодо енергоефективності будівель.

«Він впроваджує європейські вимоги до енергозбереження, вводячи класи енергоефективності будівель від A до G. Тому під час оновлення ДБН щодо житлових будинків ці зміни повинні також бути враховані. Сьогодні у відповідних чинних нормах є лише загальні вимоги до енергозбереження" - написав Парцхаладзе.

Як відомо, Закон України від 22 червня 2017 року № 2118-VIII "Про енергетичну ефективність будівель" набув чинності 23.07.2017 року, введено в дію через 1 рік із дня набрання ним чинності - 23.07.2018 року.

Читайте також: НБУ здійснюватиме міжміські перевезення валютних цінностей

Головною метою документа є визначення правових, економічних та організаційних основ діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель, а також створення умов для раціонального споживання в них енергетичних ресурсів.

Із 1 вересня 2018 року вступила в дію норма щодо обов’язкової енергомодернізації будівель шкіл, а з 1 жовтня - дитячих садків. Завдяки цьому мінімум на 20% збільшується строк експлуатації таких будівель. Відповідні зміни містяться у нових ДБН В.2.2-3:2018 “Будинки і споруди. Заклади освіти” та ДБН В.2.2-4-2018 “Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти”.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-