В Україні торік реалізували ЕСКО-контрактів на 218 мільйонів - Савчук
Про це на прес-конференції сказав голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"У 2018 році ми отримали додатково 210 ЕСКО-контрактів на загальну суму 218 млн грн. Це повністю приватні інвестиції", - сказав Савчук.
За його словами, ЕСКО-контракти почали укладати не лише з бюджетними установами, але й з центральними органами виконавчої влади.
"Перші 5 договорів, 4 з яких - з Державним агентством водних ресурсів. Там 2000 насосних станцій, які качають воду за рахунок електричної енергії. Якщо поміняти ці насоси, можна економити 70% електричної енергії і 310 тис. грн. Держводагентство підписало накази на 23 насосні станції, щоб залучати інвесторів", - розповів Савчук.
Як відомо, ЕСКО-контракт передбачає, що інвестор реалізує заходи з енергозбереження за власні кошти, а повертає їх із отриманої економії витрат на оплату спожитих ресурсів, а також за рахунок цієї ж економії отримує прибуток протягом обумовленого в договорі періоду часу.