Монетизацію субсидій запускають із 1 березня - рішення уряду

Монетизацію субсидій запускають із 1 березня - рішення уряду

Укрінформ
Уряд схвалив рішення про запуск процесу монетизації субсидій з 1 березня 2019 року.

Про це міністр соціальної політики Андрій Рева сказав під час наради з питань запровадження монетизації субсидій для населення за участі Президента Петра Порошенка, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Відповідно до ухваленого рішення, з 1 березня житлові субсидії будуть надаватися отримувачам субсидій готівкою. Тобто, сума субсидій виплачуватиметься грошима безпосередньо громадянам”, - сказав Рева.

За його словами, готівкова форма буде застосовуватися до тих домогосподарств, яким субсидія призначена на поточний опалювальний період, починаючи з жовтня — грудня 2018 року. Таких нині 3 млн 742 тис. 75.

Читайте також: Зубко пояснив, як монетизація субсидій може зменшити платіжки

"Вже у березні вони отримають готівкові кошти у розмірі призначеної їм субсидії на лютий, що у середньому складає приблизно 1,5 тис. грн на одне домогосподарство. Аналогічні виплати вони отримають у квітні 2019 року, а також у травні. Тобто, до кінця опалювального сезону”, - сказав урядовець.

Він зазначив, що після цього їм буде здійснено перепризначення субсидій на новий опалювальний період.

Рева також наголосив, що пенсіонери отримуватимуть таку державну допомогу одночасно з пенсією.

Програма субсидій в Україні діє як ефективний спосіб допомоги вразливим верствам населення. У 2017 році в державі запроваджено механізм стимулювання економії газу та електроенергії протягом опалювального сезону. Так, в 2018 році такий стимул склав у грошовому вимірі близько 770 грн. Кількість домогосподарств, які отримали кошти, склала 1,3 млн.

Також у 2018 році запроваджено Єдиний держреєстр отримувачів житлових субсидій. Цього року запланований старт Фонду енергоефективності як інструмента поширення енергозаощаджуючих технологій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-