Зубко пояснив, як монетизація субсидій може зменшити платіжки

Зубко пояснив, як монетизація субсидій може зменшити платіжки

Укрінформ
Після монетизації субсидій людина матиме "живі кошти" і самостійно контролюватиме як якість комунальних послуг від постачальника, так і розрахунки за них.

Про це під час ефіру на телеканалі "112" заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, інформує його прес-служба.

"Ми не можемо говорити про можливість зменшення вартості газу у 2-4 рази, як це дехто популістично заявляє. Але ми можемо говорити про можливості зменшення у двічі або у тричі енергоспоживання. А це означає, що ми можемо зменшити рахунки. І для цього необхідно мати "живі кошти", — зазначив Зубко.

За його словами, якщо раніше рахунки для субсидіантів формувалися поза їхніми очима, і ніхто не міг проконтролювати справжній обсяг наданих послуг і споживання, то після монетизації людина матиме "живі кошти" і самостійно контролюватиме як якість послуг від постачальника, так і розрахунки за послуги.

Друге, за рахунок віртуального проходження субсидій в українців зникає зацікавленість рухатися у напрямку енергоефективності, і потрібно зламати цей стереотип.

Урядовець підкреслив, що сьогодні українці, які отримували субсидії, знову починають вчитися платити за комунальні послуги. Вони можуть чітко заміряти скільки вони споживають, думати про те, як зменшити споживання, проконтролювати і вирішувати, що можна для цього зробити.

Як відомо, у держбюджеті на 2019 рік на субсидії закладено 55 млрд грн, з яких 12 млрд грн українці повинні отримати "живими коштами".

Читайте також: Уряд думає, як захистити монетизовані субсидії від марнотратів

Як повідомляв Укрінформ, міністр соціальної політики України Андрій Рева 16 січня анонсував початок монетизації субсидій готівкою в березні 2019 року. За його словами, на нараді в Президента України за участю прем'єр-міністра, міністрів, а також зацікавлених сторін: Укрпошти, Нафтогазу, Пенсійного фонду, громадських організацій, представників ОСББ, було прийнято політичне рішення про те, що особам, яким уже призначено субсидію з жовтня, з березня переказуватимуть готівкові кошти на грошові рахунки. Це дасть змогу визначити, який механізм є більш ефективним, оскільки і "готівковий", і "безготівковий" механізми субсидування працюватимуть паралельно. За даними Реви, нині в Україні налічується 4 млн одержувачів субсидій, середній розмір субсидії становить 1,5 тис. грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-