Україна вичерпала за місяць квоти ЄС на цукор

Україна вичерпала за місяць квоти ЄС на цукор

Укрінформ
Україна вичерпала квоти на безмитне постачання цукру в ЄС за перший календарний місяць.

Про це повідомляє прес-служба НАЦУ «Укрцукор».

«30 січня була вичерпана квота на безмитні поставки цукру в ЄС в обсязі 20 тис. т. Це свідчить про те, що цей напрямок залишається пріоритетним для українських виробників, особливо з огляду на логістичну близькість та загальносвітовий дефіцит, який очікується наступного маркетингового року», - прокоментувала Руслана Бутило, заступник голови правління НАЦУ «Укрцукор».

Сумарно, за січень було поставлено на зовнішні ринки 41,0 тис. т цукру. Основним покупцем стала Румунія та Азербайджан - 17% та 10% від загального об’єму поставок відповідно.

Читайте також: Квоти ЄС не матимуть значного впливу на експорт металопродукції з України - МЕРТ

«Окрім того, серед імпортерів були: Італія та Іспанія (по 9%), Литва, Польща та Швейцарія (по 4%), що також засвідчує про інтерес європейських споживачів до вітчизняного цукру, а для того, щоб закріпитись на цьому ринку, окрім збільшення безмитних квот, необхідно підвищувати якість продукції та розширювати асортиментний ряд. Як це краще зробити, будемо обговорювати 27 лютого на Sugar World 2019», - пояснила Бутило.

За вересень-січень 2018/2019 МР експортовано 240 тис. т цукру, що на 4% менше, ніж за аналогічний період попереднього маркетингового року.

Виробничий сезон виробництва цукру в Україні закінчився 1 лютого 2019 року. В сезоні працювало 42 цукрових заводи, які виробили 1,82 млн т цукру. Експорт цукру в 2018/2019 МР очікується на рівні попереднього року – близько 500 тис. т.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-