Експорт електрики покриває її низьку вартість для населення - міністр

Експорт електрики покриває її низьку вартість для населення - міністр

Укрінформ
Україна утримує низьку вартість електроенергії для населення за рахунок експорту електроенергії.

Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Починаючи з 2016 року ми збільшуємо експорт на 25%. Чи вигідно Україні експортувати? Ми експортуємо за ціною ОРЦ (оптово-ринкова ціна), а ціна ОРЦ містить дотаційні сертифікати, що стримує ріст електроенергії для населення. Там також містяться усі інвестиційні проекти енергогенеруючих компаній", - сказав Насалик.

Він зазначив, що, експортуючи електричну енергію, Україна покриває вартість електроенергії в середині країни за рахунок зовнішнього споживача.

Читайте також: Суд скасував півмільярдну пеню Енергоатому за несвоєчасну сплату податків

Як повідомляв Укрінформ, Україна у період із січня по жовтень 2018 року збільшила експорт електроенергії на 13,5% порівняно з аналогічним періодом торік.

Так, в Угорщину була поставлена ​​електроенергія на $154,690 млн, у Польщу - на $62,684 млн, у Молдову - на $42,169 млн, в інші країни - на $6,570 млн.

Отже, у грошовому обчисленні експорт української електроенергії в січні-жовтні-2018 зріс на 27,1% порівняно з аналогічним періодом 2017 року ($209,293 млн).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-