Аграрний обіг між Україною та ЄС торік зріс майже на $800 мільйонів - Мінагро

Аграрний обіг між Україною та ЄС торік зріс майже на $800 мільйонів - Мінагро

Укрінформ
Із січня по листопад 2018 року аграрний та харчовий товарний обіг між Україною та ЄС збільшився на 778,6 млн дол. порівняно з відповідним періодом 2017 року і становив 8,01 млрд дол.

Про це, за інформацією прес-служби Мінагрополітики, сказала заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

“За результатами січня-листопада 2018 року зовнішньоторговельний обіг аграрними та харчовими товарами між Україною та країнами ЄС збільшився на 778,6 млн дол. та склав 8,01 млрд дол. У свою чергу, український аграрний експорт до країн Євросоюзу збільшився на 362,3 млн дол. та сягнув 5,6 млрд дол.”, - йдеться у повідомленні.

Трофімцева зазначила, що підписана Угода про вільну торгівлю між Україною та Європейським Союзом приносить свої позитивні результати для обох сторін. “Про це свідчать показники двостороннього обігу товарами АПК, які поступово, але впевнено зростають. За результатами одинадцяти місяців 2018 року цей показник збільшився майже на 11% порівняно з аналогічним періодом 2017 року", - додала заступник міністра.

За її словами, вже кілька років поспіль до ТОП-5 ключових торговельних партнерів України в сфері АПК серед країн ЄС входять: Нідерланди, до яких за 11 місяців 2018 року було експортовано української продукції АПК на 995,3 млн дол., Польща – 602,1 млн дол., Німеччина – 584,2 млн дол., Іспанія – 882,6 млн дол, Італія – 669,5 млн дол.

“Якщо подивитись на товарну структуру нашого аграрного та харчового експорту до ринків ЄС, можна виділити п’ятірку ключових позицій, за рахунок яких відбулось зростання в 2018 році. Це кукурудза, насіння свиріпи або ріпаку, м’ясо та харчові субпродукти птиці, пшениця, овочі бобові сушені",- зазначила посадовець.

Вона наголосила на тому, що імпорт аграрних товарів з країн ЄС також продемонстрував зростання за 11 місяців 2018 року порівняно з аналогічним періодом минулого року. Він збільшився на 20,6% і сягнув 2,4 млрд дол. До ТОП-5 ключових товарів, які Україна купувала в ЄС у цей період, увійшли: шоколад та продукти з какао-бобів, тютюн та вироби з нього, продукти для годівлі тварин, м'ясо та субпродукти, алкогольна продукція.

Читайте також: СЕТАМ виставив на продаж елеваторні склади Бахматюка за 31,8 мільйона

За інформацією прес-служби Мінагро, до ТОП-10 товарних груп, які експортувались до країн ЄС в січні-листопаді 2018 року, увійшли зернові злаки (кукурудза, пшениця, ячмінь, сорго тощо) – 1,8 млрд дол.; насіння олійних культур (насіння свиріпи або ріпаку, соєві боби, насіння соняшнику, насіння інших олійних культур) – 1,08 млрд дол.; олія (соняшникова, соєва, ріпакова або свиріпова тощо) – 998,3 млн дол.; залишки і відходи харчової промисловості (макуха та інші тверді відходи, одержані під час добування соняшникової олії, соєвої олії, відходи від виробництва крохмалю, цукру тощо) – 460,2 млн дол.; м'ясо та харчові субпродукти свійської птиці – майже 223 млн дол.; плоди, горіхи та цедра (сирі або варені, інші горіхи тощо) – 142,1 млн дол.; овочі, рослини та коренеплоди – 83,5 млн дол.; шкіра із шкур ВРХ, овець, ягнят та інших тварин – 81,1 млн дол.; вироби із зерна та хлібних злаків – 73,6 млн дол.; мед – 66,5 млн дол.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-