Заборона експорту лісу: Євросоюз запросив консультації з Україною

Заборона експорту лісу: Євросоюз запросив консультації з Україною

Укрінформ
Євросоюз офіційно запросив проведення двосторонніх консультацій з Україною в рамках врегулювання торговельної суперечки щодо заборони експорту лісу. Механізм таких консультацій передбачений в Угоді про Асоціацію Україна-ЄС.

Відповідне повідомлення розміщено на сайті Єврокомісії.

«ЄС вважає, що довгострокові торговельні обмеження, введені Україною, є порушенням ключових торговельних положень Угоди про Асоціацію Україна-ЄС, яка забороняє будь-які форми експортних обмежень», - йдеться у повідомленні.

Єврокомісія зазначає: незважаючи на те, що ЄС рішуче підтримує законні заходи окремих держав із захисту лісів та у боротьбі із їх незаконною вирубкою, Євросоюз постійно заявляє, що введена Україною заборона на експорт не може вважатися належною або ефективною мірою для досягнення такої мети, і продовжує пропонувати співпрацю в сфері збереження лісів та відповідного менеджменту.

Читайте також: В Україні посилили покарання за незаконну вирубку та знищення лісів

«Консультації відповідно до Угоди про асоціацію Україна-ЄС є першим кроком у врегулюванні суперечок. ЄС сподівається, що проблема може бути успішно вирішена в ході таких двосторонніх консультацій», - йдеться у документі.

Слід зазначити, що мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-