Торік Нацбанк провів понад тисячу перевірок пунктів обміну валюти

Торік Нацбанк провів понад тисячу перевірок пунктів обміну валюти

Укрінформ
Національний банк України у 2018 році провів 1103 перевірки пунктів обміну валюти небанківських фінансових установ в усіх областях та у м. Києві.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Національний банк за минулий рік здійснив 1103 перевірки структурних підрозділів (пунктів обміну валюти) небанківських фінансових установ (НФУ) щодо дотримання порядку організації та здійснення валютно-обмінних операцій. Перевірки здійснювалися у всіх областях України та у м. Києві", - йдеться у повідомленні.

Серед виявлених перевіряльниками порушень найсуттєвішими були проведення валютно-обмінних операцій без відповідного документального оформлення; значна невідповідність між обсягами готівкових коштів в касі НФУ та бухгалтерськими звітними документами;· ненадання під час перевірки документів, матеріалів, інформації на запит уповноваженого працівника НБУ; перешкоджання проведенню перевірки.

Аби зменшити кількість порушень, Національний банк неодноразово проводив роз’яснювальну роботу серед керівників НФУ. Крім того, враховуючи зауваження та побажання ринку, НБУ в 2018 році вдосконалив відповідні нормативно-правові акти, зокрема, класифікував суттєві порушення обмінними пунктами та конкретизував підстави для відкликання генеральної ліцензії на здійснення валютно-обмінних операцій.

Також було визначено єдині вимоги до організації захисту приміщень пунктів з обміну валют, скасовано необхідність формування обмінними пунктами двох квитанцій, які по суті дублюють одна одну тощо.

"Результатом комплексної роботи регулятора є покращення діяльності НФУ з обміну валют та організації захисту приміщень, значне – у півтора раза – зростання офіційно відображених операцій з купівлі/продажу готівкової іноземної валюти, виявлення та припинення у взаємодії з правоохоронними органами діяльності незаконних пунктів обміну валюти", - зазначають у НБУ.

Читайте також: НБУ затвердив перелік банків-учасників валютної інтервенції

Крім того, під час проведення перевірок легальних пунктів обміну валют у 2018 році було виявлено 78, які працювали нелегально у м. Києві, в Закарпатській, Харківській, Донецькій, Львівській, Івано-Франківській, Черкаській, Чернівецькій, Миколаївській, Рівненській та Дніпропетровській областях.

Інформацію про нелегальні обмінні пункти було надіслано до правоохоронних органів. Дані про виявлені нелегальні обмінні пункти з відповідними фото Національний банк також розміщує на своєму офіційному сайті у розділі "Незаконні пункти обміну валюти".

Як відомо, відповідно до Закону України "Про Національний банк України" (стаття 7, пункт 14) НБУ здійснює валютне регулювання, визначає порядок здійснення операцій в іноземній валюті, організовує і здійснює валютний контроль за банками та іншими фінансовими установами, які отримали ліцензію Національного банку на здійснення валютних операцій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-