У Нацкомісії не бачать перешкод для вчасного старту ринку електроенергії

У Нацкомісії не бачать перешкод для вчасного старту ринку електроенергії

Укрінформ
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), не бачить перешкод для вчасного запровадження ринку електричної енергії з 1 липня 2019 року.

Про це на прес-конференції в Укрінформі сказала голова НКРЕКП Оксана Кривенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"З боку регулятора прийнято майже 100% всіх необхідних документів для вчасного запуску повномасштабного ринку електричної енергії. Свідченням цього є старт роздрібного ринку з 1 січня 2019 року, для якого немає жодних перешкод. До 1 липня буде певна обмеженість конкурентних умов на цьому ринку, яка буде визначатися маржею постачальника, що у кінцевому складі становить близько 2,7% від кінцевої ціни. В рамках цієї маржі можлива конкуренція на роздрібному ринку", - сказала Кривенко.

Читайте також: Тимчасові тарифи для Укртрансгазу створюють загрози для анбандлінгу - Нафтогаз

Вона підкреслила, що регулятор повністю готовий до старту ринку електричної енергії. Кривенко також додала, що є низка питань, які ще не врегульовані урядом, але висловила сподівання, що відтермінувань запровадження ринку не буде.

"Я впевнена, що без постачальника електричної енергії не залишиться жодне підприємство чи споживач. Законом про ринок електричної енергії передбачено, що для таких споживачів на Укрінтеренерго покладена функція постачальника останньої надії. Отже, ця компанія має забезпечити електричною енергією будь-кого, хто звернеться", - сказала Кривенко.

За її словами, сьогодні НКРЕКП надасть рекомендації щодо умов оплати постачальнику останньої надії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-