Платні дороги в Україні почнуть будувати наступного року - Омелян

Платні дороги в Україні почнуть будувати наступного року - Омелян

Укрінформ
Міністр інфраструктури України Володимир Омелян очікує, що наступного року буде розпочато будівництво платних доріг в Україні.

Про це він сказав під час прес-конференції в Укрінформі, відповідаючи на запитання кореспондента агентства.

“Останнє слово буде за "Укравтодором“. Я повністю довіряю Славоміру Новаку. Він збудував не одну платну дорогу в Польщі. Я сподіваюся, що наступного року ми зможемо це почати. Ми до цього готові, всі документи у нас в принципі готові”, — сказав міністр.

Омелян зазначив, що одним із стримуючих факторів для будівництва платних доріг є їхня висока вартість.

“Коли ми оцінюємо попередні заявки від міжнародних консорціумів, які готові будувати ці концесійні дороги в Україні, в середньому вартість будівництва у 2-2,5 рази вища від тієї вартості, яка є в Україні на сьогодні. Тобто, ми потенційно маємо ризик компенсації концесійних платежів у разі недостатності трафіку. Тому поки що ми балансу для себе не знайшли”, — зауважив він.

Читайте також: Омелян розповів про плани з ремонту доріг в Україні наступного року

Також Омелян розповів, що досі триває дискусія стосовно достатності трафіку на можливих платних дорогах.

“Ми провели оцінку зі Світовим банком потенційних ділянок концесійних доріг: “Львів - Краківець” і “Київ - Біла Церква”. На думку Світового банку, трафіку буде недостатньо. Саме трафік є базою для того, щоб цей проект був економічно рентабельним. На мою думку, трафік є більш, ніж достатнім. І така ж думка окремих китайських компаній, які проводили аналіз не тільки цих двох доріг, але й на Півдні України, зокрема, “Миколаїв - Херсон - Одеса”, — додав посадовець.

Як повідомлялось, 19 червня цього року Омелян заявляв, що в Україні до кінця 2018 року відбудеться тендер на спорудження першої платної дороги “Львів - Краківець”.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-