Після траншу МВФ золотовалютні резерви наблизяться до $20 мільярдів - Порошенко

Після траншу МВФ золотовалютні резерви наблизяться до $20 мільярдів - Порошенко

Укрінформ
Україна вже провела низку реформ, які мала здійснити на виконання плану дій для запровадження безвізового режиму поїздок до ЄС, проте зміни тривають, зокрема щодо децентралізації, у реалізації якої Україні допомагали європейські партнери.

Про це Президент Петро Порошенко сказав під час зустрічі з професорсько-викладацьким складом та студентським активом міста Дніпра, інформує прес-служба глави держави.

"Україна виконує всі заплановані завдання. Зараз ми отримали макрофінансову допомогу від Європейського Союзу - 500 млн євро під дуже низький відсоток. Це фінансова підтримка реформ з боку Європейського Союзу", - зазначив Президент.

За його словами, Україна також отримає до кінця року перші гроші з траншу Світового банку, і це також є підтримкою реформ.

Глава держави висловив сподівання, що Ради директорів Міжнародного валютного фонду ухвалить рішення про надання Україні чергового траншу. "І коли це відбудеться наші золотовалютні резерви наблизяться до 20 мільярдів", - заявив він, підкресливши, що це означає стабільність національної грошової одиниці і стабільність економіки, стабільність банківської системи.

За його словами, за перше півріччя цього року Україна експортувала до ЄС товарів і послуг на 11 млрд 200 млн доларів. "І таку співпрацю ми поглиблюємо і надалі", - підкреслив Президент, уточнивши, що частка ЄС у торговельному обороті збільшується і вже перевищує 42% і наближається до 50%.

"І це надійний ринок, який нам ніхто не закриє. І точно можна бути впевненими у власному майбутньому. А Росія нехай сидить зі своїм ембарго", - сказав глава держави.

Читайте також: МВФ 18 грудня назве дати та обсяги траншів для України

Він нагадав, що Росія запровадила ембарго ще до початку гібридної війни проти України на українську продукцію металургійної, аграрної, хімічної галузей тощо. "А потім просто ввела ембарго на все і перекрила газ", - зауважив Порошенко.

Президент наголосив, що причина такого кроку суто політична. "Причини ембарго – українську націю хочуть поставити на коліна", - заявив він.

Президент підкреслив, що попри величезні видатки на оборону, Україна знайшла вихід із кризи і можливість залучати інвесторів, працювати на розвиток економіки. "Цьому допомогли поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі (з Євросоюзом – ред.), очищення банківської системи", - сказав він.

Порошенко також нагадав, що Україна посіла 71 місце в рейтингу Світового банку Doing business.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-