Закони України необхідно адаптувати до нових норм у ветмедицині в ЄС - експерти

Закони України необхідно адаптувати до нових норм у ветмедицині в ЄС - експерти

Укрінформ
З початку грудня у Євросоюзі набрав чинності новий закон про ветеринарну медицину, який посилює контроль за використанням антибіотиків у тваринництві. 

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у Європейській бізнес асоціації.

“З початку грудня 2018 року в Європі вступила в силу оновлена редакція ветеринарного законодавства, що була прийнята Європейською комісією.  Прийняття даного законодавства є важливим і для України, оскільки ним посилюється контроль за використанням антибіотиків у тваринництві. Однак дана сфера в нашій державі наразі не врегульована, що може призвести до ускладнення експорту продукції тваринництва з України до ЄС”, - йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що основні зміни стосуються двох ключових напрямів – ветеринарних лікарських засобів і виробництва та обігу ветеринарних медичних кормових добавок.

“Європейське законодавство є рамковим. І якщо Україна прагне завозити продукцію тваринного походження – молоко, м’ясо тощо, її національне законодавство має відповідати європейському. Тому, на сьогодні, для бізнесу та економічного розвитку країни в цілому надзвичайно важливим є його оновлення. Повертаючись до питання антибіотиків, їх використання у нас майже не регулюється. А в ЄС встановлені досить жорсткі норми їх використання. Так, для профілактики та стимулювання росту вони повністю заборонені”, - заявив Дмитро Кирилюк, координатор Комітету виробників ветеринарних препаратів Європейської бізнес асоціації.

Читайте також: Рада затвердила нові правила маркування харчових продуктів

Держспоживслужба спільно з Мінагро України наразі розробляє нову редакцію Закону «Про ветеринарну медицину». Бізнес-спільнота сподівається, що в оновленій версії національного закону будуть міститись ТОП-5 ключових змін, які дозволять врегулювати такі питання. Варто наголосити, що наразі 4 з 5 пунктів в Україні не врегульовані взагалі, акцентує прес-служба ЄБА. І пояснює, що  занадто забюрократизованою є процедура реєстрації та перереєстрації ветеринарних лікарських засобів. Необхідно посилити контроль за обігом та використанням антибіотиків у тваринництві. Важливо врегулювати питання використання автогенних вакцин (використовується як альтернатива антибіотикам). Необхідно  привести до єдиного знаменника профільну термінологію, до прикладу, що таке “ветеринарний лікарський засіб”, “кормова добавка”, “медична кормова добавка”. І насамкінець, треба вдосконалити процедуру профілактики та лікування інфекційних захворювань в сільському господарстві, особливо в галузі птахівництва.

Європейська бізнес асоціація висловлює сподівання, що Україні вдасться вчасно оптимізувати національне законодавство під європейські стандарти. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-