Торгівля агропродукцією між Україною і ЄС цьогоріч зросла на 5% - експерти

Торгівля агропродукцією між Україною і ЄС цьогоріч зросла на 5% - експерти

Укрінформ
Оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною і Європейським Союзом за 9 місяців поточного року збільшився на 5%. 

Про це повідомляє Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

«У січні-вересні 2018 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом збільшився проти минулорічних показників за відповідний період на 5% і перевищив 6 млрд дол. США. При цьому, позитивне сальдо становило 2,2 млрд дол. США», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн - Нідерланди, Польща, Італія, Іспанія, Німеччина та Франція. На помітне місце у рейтингу претендує Бельгія, з якою у порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяги взаємної торгівлі України аграрною продукцією збільшились майже на 35% - до 336 млн дол. США. Сукупна частка цих семи країн складає близько 3/4 обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами. 

У профільному науковому центрі зауважили, що основні обсяги поставок до Європи Україна забезпечує за рахунок зернових та олійних культур, а також соняшникової олії і макухи.

Читайте також: У Мінагро повідомили, скільки в Україні виробників органічної продукції

За даними на початок жовтня, у 2018 році вітчизняні експортери вже повністю використали безмитні експортні квоти на поставки до Європейського Союзу пшениці, кукурудзи, ячмінної крупи і борошна, яблучного і виноградного соків, солоду і клейковини, оброблених томатів, меду, вершкового масла. Вони також закрили три квартальні квоти на м'ясо птиці. До того ж, вичерпані додаткові преференційні квоти на мед, пшеницю і кукурудзу, які почали діяти протягом поточного року.

Майже повністю закрита квота на оброблений крохмаль, в межах 90% фіксується заповнення по крохмалю, часнику, продуктах переробки солоду і крохмалю.

«Як і в попередні роки, значна частка квот залишається з нульовим або дуже низьким відсотком використання. А це означає, що вітчизняні виробники агропродовольчої продукції не готові повною мірою реалізувати свій експортний потенціал на європейському ринку», - підсумували в ІАЕ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-