Нацкомісія з енергетики заборонила донарахування у платіжках за газ

Нацкомісія з енергетики заборонила донарахування у платіжках за газ

Укрінформ
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, заборонила операторам газорозподільної мережі проводити донарахування за природний газ.

Відповідне рішення було ухвалене сьогодні на засіданні комісії, пише у Facebook її голова Оксана Кривенко.

"Проведений моніторинг ринку показав, що переважна більшість операторів газорозподільних мереж у платіжних документах за жовтень цього року здійснила донарахуваання побутовим споживачам обсягів газу в середньому до 1,5%, які враховують різницю у приведенні до стандартних умов", - йдеться у повідомленні.

Вона зазначила, що вузли обліку природного газу в точках передачі газу з газотранспортної системи до газорозподільної системи в автоматичному режимі здійснюють вимірювання при стандартних умовах (20°), проте лічильники газу у побутових споживачах не здійснюють такої температурної корекції обсягів і вимірюють при фактичній температурі навколишнього середовища. 

"Якщо розглядати наведений приклад при фактичній температурі навколишнього середовища в 5°, виробничо-технологічними втратами операторів ГРМ є 51 кубометр (1000 куб м - 949 куб м)", - пояснила Кривенко.

Обсяги таких втрат розраховуються відповідно до методик, затверджених Міністерством енергетики та вугільної промисловості. НКРЕКП при розрахунку тарифу врахувала обсяги втрат операторів ГРМ, які були затвердженні Міненерговугілля.

Читайте також: Тарифна комісія назвала максимальну ціну газу для промисловості у жовтні

Кривенко вважає за необхідне також провести нормативно-правове регулювання даної проблематики через внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» шляхом зміни стандартних умов в частині температури з 20° на 0°. Такі стандарти застосовуються у всіх країнах Європейського Союзу.

Вона також рекомендує Міненерговугіллю виконати вимоги ЗУ «Про ринок природного газу», розробити необхідні технічні регламенти та здійснити перехід до виміру природного газу в енергетичних одиницях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-