ПриватБанк оскаржить рішення суду Лондона у справі проти Коломойського

ПриватБанк оскаржить рішення суду Лондона у справі проти Коломойського

Укрінформ
У Високому суді Лондона вирішили, що йому не підсудна справа за позовом ПриватБанку до його екс-власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, але ПриватБанк має намір оскаржити це рішення.

Про це йдеться у повідомленні ПриватБанку.

«Сьогодні відбулося слухання за участю судді Фанкорта у Високому суді Лондона стосовно питань, що розглядалися під час слухання, що відбулося в період з 25 липня до 31 липня 2018 року. Суддя дійшов висновку, що докази основним чином вказують на ретельно сплановані шахрайські дії та відмивання коштів в особливо великих розмірах, що відповідачі визнають, що банк має достатньо обгрунтовану справу для розгляду щонайменше на сотні мільйонів доларів США, та що договори поставок, оскаржені банком, є удаваними, використаними як прикриття для виправдання витоку величезних сум коштів із банку», - йдеться в повідомленні.

Незважаючи на те, що суддя визнав, що банк став жертвою масштабних шахрайських дій - на суму приблизно від 329 млн дол. до 1,2 млрд дол., він дійшов висновку, що англійський суд не має юрисдикції для розгляду позову банку проти його колишніх акціонерів. Наразі судове рішення не було офіційно винесене, оскільки суддя розглядає питання щодо суми достатньо обгрунтованої справи банку, що було подане для розгляду сьогодні вранці. 

Це судове рішення є лише першим етапом процесу, вважають у фінустанові. ПриватБанк отримав дозвіл на його оскарження в питанні юрисдикції, і "беззаперечно впевнений, що в кінцевому підсумку йому вдасться привести свої позовні вимоги до розгляду в суді Лондона". Судовий наказ про всесвітній арешт активів залишиться чинним у повному розмірі до розгляду в Апеляційному суді інших питань банку щодо отримання дозволу на оскарження з інших підстав. 

«Зрозуміло, що суддя не сумнівався в тому, що колишні акціонери є відповідальними за багатомільярдні шахрайські дії в банку. Ми будемо продовжувати повернення цих коштів за допомогою судового процесу в Лондоні та віримо, що англійський суд, в кінцевому рахунку, здійснить правосуддя між сторонами», - сказав голова правління банку Петр Крумханзл.

Читайте також: Поліцейські повернуть ПриватБанку вкрадені в інкасаторів три мільйони

Як повідомляв Укрінформ, на початку 2018 року компанія Kroll підтвердила, що до націоналізації ПриватБанк був об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій, що призвело до завдання збитків щонайменше на 5,5 млрд. дол. Ключові висновки розслідування свідчать, що існують чіткі ознаки того, що кредитні кошти були використані для придбання активів та фінансування бізнесу в Україні та за кордоном на користь екс-акціонерів та груп афілійованих з ними осіб. Також механізми, які використовувалися для маскування джерел та реального призначення кредитів, мають характерні риси скоординованої схеми відмивання грошових коштів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-