Експерти: Найбільший імпортер української агропродукції - Індія

Експерти: Найбільший імпортер української агропродукції - Індія

Укрінформ
За результатами дев'яти місяців цього року, найбільшим імпортером вітчизняних продуктів харчування залишається Індія, яка закупила 10% вітчизняної агропродукції. 

Про це повідомляє Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

«Позицію основного імпортера вітчизняної агропродукції вже кілька років поспіль утримують азійські країни, які за дев'ять місяців 2018 року закупили українського продовольства на 5,7 млрд дол. США. Частка Азії за цей період склала 43,8% від загального експорту аграрної продукції», - зазначили у профільному відомстві.

На країни Європейського Союзу припадає близько третини вітчизняного експорту сільгосппродукції - 31,5%. За січень-вересень 2018 року вони закупили українського продовольства на 4,1 млрд дол. США.

Обсяги експорту до країн Африки склали 1,7 млрд дол. США - 13,1% від загального експорту аграрної продукції.

Зберігається тенденція пожвавлення експорту вітчизняної сільгосппродукції до країн СНД, яка намітилася торік. Країни цього регіону за січень-вересень 2018 року імпортували українського продовольства на 1,1 млрд дол. США, що склало 8,5% від загального експорту аграрної продукції.

Читайте також: Експорт зернових з України у цьому маркетинговому році перевищив 16 мільйонів тонн

За результатами дев'яти місяців 2018 року рейтинг країн-імпортерів вітчизняної агропродукції традиційно очолила Індія. Закупивши продовольства на 1404 млн дол. США, вона забезпечила собі частку у понад 10% вартісних обсягів українського експорту.

Друге місце посіли Нідерланди (780 млн дол. США). Вони потіснили Єгипет, який імпортував з України сільгосппродукції на 721 млн дол. США, на четверте місце. На третьому місці - Китай, який придбав вітчизняних харчів на 740  млн дол. США. Значну виручку українські експортери отримали також з Іспанії (598 млн дол. США), Туреччини (541 млн дол. США) та Італії (540 млн дол. США). Ці сім країн забезпечили 41% доходів від експорту продукції агропромислового комплексу у січні-вересні 2018 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-