В Україні скоро запрацює електронний кабінет забудовника

В Україні скоро запрацює електронний кабінет забудовника

Укрінформ
Віце-прем'єр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко анонсував запровадження в Україні е-кабінету забудовника для максимального усунення чиновників від дозвільних процедур.

Про це повідомляється на сайті Мінрегіону.

"Дозвільні процедури у будівництві мають бути максимально прозорими і простими. А ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція - ред.) має стати відкритою та ефективною структурою. Тож сьогодні першочергове завдання для ДАБІ - відпрацювати разом з бізнесом нову концепцію роботи через запровадження електронного кабінету забудовника з підключенням всіх необхідних реєстрів. Створення нового сервісу максимально усуне чиновника з дозвільних процедур", - наголосив Зубко.

За його словами, якісне реформування будівельної галузі потребує прийняття необхідної законодавчої бази. Наразі у парламенті знаходяться 3 важливі законопроекти, які необхідно прийняти якнайшвидше. Це N 7266-1, яким вносяться зміни до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо передачі, припинення або тимчасового зупинення повноважень органів державного архітектурно-будівельного контролю; №7085 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері містобудування"; №6403, який забезпечить ОТГ єдиною документацію із просторового планування.

За словами Зубка, попри те, що Мінрегіон формує політику, приймаються рішення, які спрощують дозвільні процедури, наводиться лад у містобудуванні, децентралізуються повноваження ДАБІ, усе ж залишається проблема - корупція спускається на місця.

Читайте також: Для комплексної модернізації житлового сектору прийняли всі закони - Зубко

"Ми вже почали спільну роботу з прокуратурою та генеральний прокурором щодо зловживань на місцях! Вже є значні результати в кадрових питаннях. І ми будемо продовжувати цю роботу", - зазначив урядовець.

Він нагадав, що з реформою децентралізації вже 100 громад отримали повноваження держархбудконтролю. Але в той же час, міста обласного значення такі, як Полтава, Хмельницький і Запоріжжя досі саботують ці функції.

"Це свідчить, що ці міста не просто не хочуть брати на себе повноваження, а про їх небажання брати на себе відповідальність. В черговий раз наголошую, система держархбудконтролю і нагляду в Україні має працювати прозоро і відкрито як для бізнесу, так і простих громадян", - наголосив Зубко.

Як відомо, у щорічному рейтингу Світового банку Doing Business-2019 Україна посіла 71 сходинку. За показником "Отримання дозволів на будівництво" - 30 місце.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-