Міжнародні посилки дорожчі за €100 можуть обкласти податками

Міжнародні посилки дорожчі за €100 можуть обкласти податками

644
Ukrinform
Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді України знизити поріг на безподаткові пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях із 150 євро до 100 євро.

Про це йдеться у законопроекті про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів №9260.

«Ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро, для одного одержувача - фізичної особи, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, оподатковуватиметься податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України», - йдеться в документі.

Для застосування вказаної норми пропонується встановити перехідний період з 1 січня 2019 року по 30 червня 2019 року, протягом якого у першому півріччі 2019 року податком на додану вартість будуть оподатковуватись товари, сумарна фактурна вартість яких перевищуватиме еквівалент 150 євро.

Читайте також: Кількість легально працюючих українців зросла за місяць на 150 тисяч

Окрім цього, законопроектом пропонується збільшити з 1 липня 2019 року ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 9%, підвищити з 1 січня 2019 року ставку екологічного податку за викиди двоокису вуглецю (СО2) стаціонарними джерелами з 0,41 грн./тонну до 10 грн./тонну та передбачити поетапне підвищення ставки до рівня 30 грн./тонну у 2023 році (щорічне підвищення на 5 грн./тонну). Також пропонується збільшити ставку рентної плати за користування надрами для видобування нафти і конденсату на 2% та для залізної руди - на 0,8%, та збільшити ставку рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 50%.

Як повідомлялось, ще в грудні 2017 року Верховна Рада обмежила безмитне ввезення і пересилання товарів до України, але через кілька тижнів стало відомо, що обмеження на отримання посилок українцям відстрочили на рік. Так, починаючи з 1 січня 2019 року, пересилання товарів з-за кордону для фізичних осіб обмежується трьома посилками сумарною вартість до 150 євро.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-