Висновок Регуляторної служби не скасовує підвищення цін на газ - експерт

Висновок Регуляторної служби не скасовує підвищення цін на газ - експерт

Укрінформ
Висновок Державної регуляторної служби України (ДРСУ) про непогодження постанови уряду щодо підвищення цін на газ для населення не впливає на легітимність чи набуття чинності постанови.

Про це заявив експерт з енергетики Борис Кушнірук у Facebook.

"Дізнався зі своїх джерел у Кабміну, що висновок ДРС, оприлюднений у ЗМІ, стосується попереднього варіанту постанови, а не фінального – прийнятого урядом 19 жовтня 2018 року. У висновку ДРС щодо фінального варіанту постанови про нове ПСО (покладання спеціальних обов'язків на Нафтогаз щодо продажу газу за заниженою ціною) немає заперечень щодо ціни на газ. Зауваження стосуються виключно окремих положень постанови, зокрема передачі даних про споживачів природного газу Мінфіну", - написав Кушнірук. 

Він відзначив, що згідно із законом про Кабінет міністрів України, висновок ДРС не впливає на легітимність чи набуття чинності постанови.

"Таким чином, нічого незвортного не відбувається. Хоча якби це означало відміну постанови КМУ про ПСО, то це призводило би до того, що ціна на газ з 1 листопада автоматично зросла до ринкової і становила більше 12 тис грн", - додав експерт.

Як повідомляв Укрінформ, Державна регуляторна служба не погодила проект постанови уряду, відповідно до якої ціни на газ для населення повинні зрости у три етапи. У Службі заявили, що вказаний проект вона отримала 18 жовтня, а вже наступного дня він був ухвалений на засіданні Кабінету міністрів. Наголошується, що проект з такою ж назвою вже розглядався службою та був погоджений 10 жовтня. Втім, за результатами повторного розгляду виявилося, що запропонований проект відрізняється від погодженого напередодні. Крім того, зазначається, що вказана редакція документа не відповідає досягнутим раніше збалансованим домовленостям між учасниками ринку природного газу. Служба висловила оцінку, що автори постанови не дотрималися принципів державної регуляторної політики.

Читайте також: Експерт вважає, що Регуляторна служба не погодила ціну на газ заради піару

Уряд на позачерговому засіданні 19 жовтня підтримав підвищення ціни на газ для населення на 23,5% з 1 листопада.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-