Експерт вважає, що Регуляторна служба не погодила ціну на газ заради піару

Експерт вважає, що Регуляторна служба не погодила ціну на газ заради піару

Укрінформ
Рішення Державної регуляторної служби України (ДРСУ) про непогодження постанови уряду щодо підвищення цін на газ для населення є спробою заявити про себе у ЗМІ.

Про це заявив у коментарі, що є у розпорядженні Укрінформу, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.

"Я не погоджуюся із твердженнями, що до розгойдування ситуації можуть бути причетні олігархи, що контролюють частину нашого газового ринку. Для них навпаки - чим швидше набере чинності рішення про підвищення вартості "блакитного палива", тим краще, тим більші прибутки вони отримають - як безпосередньо від споживачів, так і від держави, яка сплачуватиме за субсидіантів", - висловив думку експерт.

На його переконання, ситуацію з ДРСУ можна пояснити недосконалістю українського законодавства та бажанням служби заявити про себе у ЗМІ.

Читайте також: Здорожчання газу: Коболєв каже, що Регуляторна служба захищає приватні інтереси

"Ситуацію із поданням на погодження до Державної регуляторної служби двох проектів постанов з однією назвою вважаю доволі звичним для вітчизняного бюрократичного апарату непорозумінням. Тобто йдеться про суто технічний момент, який легко виправити. При цьому реакція на таку неузгодженість з боку Державної регуляторної служби та подальші дії і заяви відомства, швидше, нагадують спробу заявити про себе, а не відстояти принципову позицію. Адже останнім часом це відомство було фактично відсутнє в загальнодержавному інформаційному полі. Тепер з'явилась нагода у такий спосіб про себе нагадати - зокрема, і у контексті майбутньої парламентської виборчої кампанії", - сказав експерт.

Він підкреслив, що Держрегуляторна служба не належить до вищих владних інстанцій, а їхнє рішення виглядає як "своєрідний демарш служби".

"Результатом переговорів з МВФ стало комплексне урядове рішення. І Державна регуляторна служба, діючи на свій розсуд, по-суті, підриває довіру до Кабінету міністрів як такого (незалежно від того, хто його очолює, і хто очолює саму службу). Більше того, подібні демарші негативно впливають на імідж України", - наголосив Гончар.

Експерт також зазначив, що підвищення цін на газ є необхідним кроком, адже альтернатива йому - фінансовий обвал у разі, якби Україна не продовжила співпрацю з МВФ.

Разом з тим, експерт прогнозує, що рішенням ДРСУ можуть скористатися популістські політичні сили для оскарження урядового рішення.

"Політичним популістам така ситуація вигідна і з точки зору "турботи про електорат", і з огляду на те, що навіть за мінімальних шансів на скасування урядової постанови через суди, тяганина призведе до затримки з наданням Україні чергового кредитного траншу від МВФ", - додав Гончар.

Раніше повідомлялося, що голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв звинуватив Держрегуляторну службу у захисті приватних інтересів через непогодження постанови про підвищення ціни на газ.

Як повідомляв Укрінформ, Державна регуляторна служба не погодила проект постанови уряду, відповідно до якої ціни на газ для населення повинні зрости у три етапи. У Службі зазначили, що вказаний проект вона отримала 18 жовтня, а вже наступного дня він був ухвалений на засіданні Кабінету міністрів. Наголошується, що проект з такою ж назвою вже розглядався службою та був погоджений 10 жовтня. Втім, за результатами повторного розгляду виявилося, що запропонований проект відрізняється від погодженого напередодні. Крім того, зазначається, що вказана редакція документа не відповідає досягнутим раніше збалансованим домовленостям між учасниками ринку природного газу. Служба висловила оцінку, що автори постанови не дотрималися принципів державної регуляторної політики.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-