НБУ відсудив у Коломойського перший мільярд

НБУ відсудив у Коломойського перший мільярд

Укрінформ
За останні два місяці госпсуди ухвалили 19 рішень на користь НБУ на загальну суму 947 млн гривень у спорах зі структурами, пов'язаними з екс-акціонером ПриватБанку Ігорем Коломойським.

Про це у своїй колонці для Економічної правди написав начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

"У цьому році одним з важливих напрямів роботи НБУ в судовій площині став процес стягнення заборгованості за кредитами рефінансування, зокрема, з колишнього акціонера ПриватБанку Ігоря Коломойського. Майже чотири місяці тому Національний банк подав 148 позовів проти бізнесмена та пов'язаних з ним 32 компаній на загальну суму близько 10 млрд грн", - зазначив Григорчук.

Читайте також: Суд підтвердив законність визнання ПриватБанку неплатоспроможним

Мета таких заходів, зауважує посадовець, - змусити відповідачів виконати взяті на себе зобов'язання. Задовго до входження держави в капітал ПриватБанку НБУ надавав фінустанові кредити рефінансування. Коломойський, який на той момент був співвласником банку, надав центральному банку персональну гарантію, що ці кредити будуть погашені. Окрім особистої поруки, Національний банк за відповідними договорами отримав забезпечення від підконтрольних Коломойському компаній. У забезпечення зобов'язань до НБУ передавалися вже всім відомі об'єкти: "Буковель", "Біола", літаки МАУ, агротермінал, нерухомість по всій країні та інше рухоме і нерухоме майно.

"Оскільки на травень 2018 року у ПриватБанку сформувалась прострочена заборгованість перед НБУ на суму близько 10 млрд грн, Національний банк отримав законне право вимагати погашення цього боргу за рахунок, у тому числі, майна поручителів. Вже зараз можемо говорити про перші успіхи при розгляді цих позовів, адже за останні два місяці господарські суди ухвалили 19 рішень на користь Національного банку на загальну суму 947 млн грн", - підкреслив начальник управління Нацбанку.

Він зазначив, що суди задовольнили, зокрема, позови НБУ до компаній "Фінілон" (9 позовів), "Еверест Істейт" (4 позови), "Едельвейс-2000" (3 позови), "Скорзонера" (2 позови), "Кобос" (1 позов). Назви самих компаній майже невідомі широкому загалу, однак інтерес повинен викликати перелік майна, яке вони надали Національному банку у забезпечення за зобов'язаннями ПриватБанку. Так, компанія "Скорзонера" передала НБУ в іпотеку земельні ділянки курорту "Буковель", тоді як інші вищезгадані компанії надали в забезпечення нерухомість у Києві та Криму.

Читайте також: ГПУ отримала доступ до рахунків компаній групи "Приват" - ЗМІ

Деякі з ухвалених 19 судових рішень вже набрали законної сили. Це відкрило для Національного банку можливість розпочати процедуру звернення стягнення заставного майна шляхом його продажу на публічних торгах.

Як повідомлялось раніше, результати незалежного розслідування компанії Kroll підтвердили, що ПАТ "Приватбанк" було об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом десяти років до націоналізації, що призвело до завдання банку збитків щонайменше в розмірі 5,5 млрд дол. США. Наприкінці 2016 року 75% кредитного портфеля було консолідовано у кредити 36 позичальникам, пов'язаним з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб. Більшість із них не погашаються та є простроченими, що призвело до збитків банку в таких розмірах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-