Нафтогаз з 1 грудня зможе відключати від газу виробників тепла

Нафтогаз з 1 грудня зможе відключати від газу виробників тепла

Укрінформ
НАК "Нафтогаз України" з 1 грудня 2018 року отримає право на відключення виробників тепла для потреб населення, навіть у зимовий період.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ПАТ «Харківміськгаз», яке є у розпорядженні Укрінформу.

"Право на відключення виробників тепла для потреб населення взимку НАК «Нафтогаз України» отримає з 1 грудня 2018 року згідно з положеннями Кодексу газотранспортних систем. «Нафтогаз» письмово буде давати доручення на відключення виробників тепла для потреб населення", - йдеться в повідомленні. 

При цьому, як стверджують в «Харківміськгазі», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), відхилила вимогу операторів газорозподільчої мережі (ГРМ) не відключати тепломережі за дорученням НАК «Нафтогаз України».

"Згідно з роз’ясненням НКРЕКП, ухилення ПАТ «Харківміськгаз» від відключень тепломереж за дорученням Нафтогазу може мати ознаки зловживань монопольним становищем. НКРЕКП відхилила вимогу операторів ГРМ не відключати тепломережі за дорученням НАК «Нафтогаз України» та зобов’язала укласти договори на виконання робіт з припинення газопостачання. Тому якщо протягом 2-х днів після отримання доручення НАК «Нафтогаз України» на відключення теплопостачальні підприємства не врегулюють відносини з державним монополістом, ПАТ «Харківміськгаз» буде змушене розпочати заходи з припинення газопостачання на об’єкти", - йдеться в повідомленні.

При цьому підкреслюється, що «Харківміськгаз», який транспортує природний газ понад 100 тепловим компаніям Харкова, не продає природний газ та не отримує кошти за нього. Тому з питань своєчасного виділення обсягів газу тепловим компаніям Харкова необхідно звертатись до постачальника – НАК «Нафтогаз України».

"ПАТ «Харківміськгаз» не продає природний газ та не отримує кошти за нього. Згідно з нормативами розподілу коштів за газ на листопад більше 85% отримує НАК «Нафтогаз України». Він же є єдиним оптовим постачальником газу для виробників тепла. З питань своєчасного виділення обсягів газу тепловим компаніям міста Харкова необхідно звертатись до свого постачальника – НАК "Нафтогаз України", - зазначили в «Харківміськгазі».

Читайте також: Здорожчання газу: Коболєв каже, що Регуляторна служба захищає приватні інтереси

На газотранспортному підприємстві висловили побоювання, що дане нововведення може призвести до техногенної катастрофи.

"Нафтогаз" отримав право залишати людей взимку без тепла. А газорозподільна компанія в цій ситуації використовується лише як інструмент для виконання рішень "Нафтогазу". ПАТ «Харківміськгаз» негайно інформуватиме місцеві органи влади, підприємства ТКЕ, регулятора, спільноту про отримання подібних доручень від НАК «Нафтогаз України» впродовж опалювального періоду. Адже відключення котелень неминуче призведе до техногенної катастрофи та значних матеріальних збитків, які можуть у рази перевищувати саму суму заборгованості», - зазначив директор комерційний ПАТ «Харківміськгаз» Антон Яворовський.

Наразі ПАТ «Харківміськгаз» транспортує природний газ понад 100 тепловим компаніям міста Харкова, одним з найбільших є КП «Харківські теплові мережі» та ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5».

У липні 2018 року АТ «Укртрансгаз» оприлюднило офіційну позицію стосовно ситуації навколо впровадження нового Кодексу газотранспортної системи України, в якому висловило низку критичних зауважень. Зокрема, як стверджували в «Укртрансгазі», Кодекс ГТС в новій редакції фактично виключає всі можливості для функціонування вільного ринку потужності на внутрішніх точках виходу з ГТС, надаючи операторам газорозподільчих мереж виключне право на придбання таких потужностей та усуваючи інших учасників ринку природного газу. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-