Мінфін актуалізував документи, які використовуються на митниці

Мінфін актуалізував документи, які використовуються на митниці

369
Ukrinform
Міністерством фінансів затверджено підготовлений спільно з Державною фіскальною службою України наказ про внесення змін до Класифікатора документів, які використовуються при митному оформленні.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

«Цим наказом актуалізовано перелік та назви документів, які підтверджують дотримання заборон та обмежень, встановлених при переміщенні окремих товарів через митний кордон України. Зокрема, виключено 15 документів з переліку, які подаються для митного контролю», - йдеться в повідомленні.

Також запроваджено європейський підхід щодо заявлення декларантом інформації про документи, які підтверджують дотримання заборон та обмежень, встановлених законодавством. Так, декларанти отримують можливість шляхом внесення у митну декларацію відповідного цифрового коду повідомити митницю про те, що на товари, які переміщуються через митний кордон України, не поширюються відповідні заборони та обмеження. Наприклад, інформація про те, що агрохімікати та пестициди не підлягають державній реєстрації в Україні, заявляється декларантом шляхом внесення коду 5056; про те, що товари не є небезпечними відходами, - код 5057; про те, що у товарах відсутні озоноруйнівні речовини, - код 5216; про те, що товари не є об'єктами регулювання Конвенції CITES, - код 5059.

Читайте також: Тергромади можуть отримати новий інструмент для залучення інвестицій

Зазначене нововведення дасть змогу, з одного боку, спростити опис товарів у митній декларації, а з іншого - автоматизувати контроль за дотриманням обмежень, встановлених при переміщенні окремих товарів через митний кордон України. 

Наказ Міністерства фінансів набере чинності через 10 днів після його опублікування на офіційному сайті ДФС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-