Рева запевняє, що у проекті бюджету-2019 досить грошей на субсидії

Рева запевняє, що у проекті бюджету-2019 досить грошей на субсидії

Укрінформ
У держбюджеті на наступний рік передбачили досить коштів для виплати субсидій усім, хто потребує державної підтримки.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, інформує Мінсоцполітики

Зокрема, у відомстві зазначають, що Рева «спростував маніпулятивні порівняння закладених сум для здійснення виплат субсидій у Держбюджетах 2018 та 2019 років».

Так, за його словами, закладена до Державного бюджету України сума на виплати субсидій для оплати житлово-комунальних послуг містила частку на виплати боргів за попередні періоди, а тому порівняння з аналогічною статтею видатків на наступний рік в абсолютних величинах є некоректним.

«Сума в розмірі 71 мільярд гривень була закладена (до Державного бюджету на 2018 рік) з урахуванням боргів за попередні періоди. У цьому році ми закриваємо усі борги за минулі періоди, а на наступний, за нашими розрахунками, потрібною буде менша від цьогорічної сума на 16 мільярдів гривень», - заявив Рева.

Міністр також зауважив, що кількість отримувачів субсидій залишиться приблизно на тому ж рівні, що й у цьому році.

Зокрема, Рева наголосив, що на розмір субсидій та на кількість субсидіантів впливають два фактори: розмір тарифів, підвищення яких працює на збільшення субсидій та кількості їх отримувачів, та доходи людей, зростання яких має наслідком зменшення розміру допомоги та отримувачів субсидій. 

Читайте також: Рева назвав три варіанти оформлення субсидій

«У 2017 році пенсії зросли в середньому на 37 відсотків, і це зростання матиме вплив на призначення субсидій на наступний опалювальний період. Що стосується заробітних плат, то вони враховуються при призначенні зимових субсидій за перше півріччя 2018 року - за даними Держстату, зростання заробітних плат по Україні у першому півріччі становило 25 відсотків. Отже, на 23,5 відсотки зросли тарифи, і приблизно таку ж суму зростають соціальні стандарти по зарплатах і пенсіях. Ми очікуємо, що зростання заробітних плат та пенсій дозволить розраховувати на те, що кількість субсидіантів у наступному році буде такою ж, як у 2018 році», - пояснив Рева.

Водночас він зазначив, що система субсидій не призначена для постійного функціонування в існуючих сьогодні масштабах, а є тимчасовим заходом для допомоги людям пройти етап реформи тарифоутворення в комунальній сфері, в умовах, коли люди мають дійсно низькі доходи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-