У Комітеті Ради розповіли про ефективність податку на виведений капітал

У Комітеті Ради розповіли про ефективність податку на виведений капітал

Укрінформ
Запровадивши податок на виведений капітал замість податку на прибуток, вже за рік можна буде зрозуміти його вплив на економіку, прорахувати мультиплікативний ефект від його запровадження.

Про це сказала голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, повідомили Укрінформу в Комітеті.

«Замінюючи податок на прибуток податком на виведений капітал, ми вже за рік матимемо позитивні результати - зможемо зрозуміти його вплив на економіку та прорахувати мультиплікативний ефект від його запровадження, оцінити зростання виробничих потужностей та оборотів підприємств і, як наслідок, збільшення сум сплачуваних ними податків», - сказала Южаніна.

Вона наголосила, що для запровадження податку на виведений капітал з початку 2019 року відповідний законопроект має бути прийнято в цілому перед другим читанням проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік». Це дозволить внести необхідні зміни в остаточну редакцію головного фінансового документа. 

Запровадження в Україні податку на виведений капітал замість податку на прибуток - одне з гострих питань перемовин України з Міжнародним валютним фондом, адже за умовами участі в програмі кредитування Україна не має права кардинально змінювати податкову систему.

Читайте також: До 2020 року ДФС запровадить електронний аудит ризиків щодо несплати податків

Як повідомляв Укрінформ, на початку вересня заступник міністра фінансів України Сергій Верланов заявляв, що, за різними оцінками, втрати доходів бюджету від введення податку на виведений капітал у перший рік оцінюються від 25-30 до 42-46 млрд грн, тому необхідно шукати відповідні компенсатори.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-