ТОП-10 товарів, які світ купує в Україні

ТОП-10 товарів, які світ купує в Україні

Укрінформ
Рада з питань експорту продовольства (UFEB) склала "десятку" товарів, які світ купує в України.

Про це повідомив аналітичний департамент Ради з питань експорту продовольства (UFEB), посилаючись на дані Державної фіскальної служби України.

"ТОП-10 ключових товарів, які Україна експортувала на зовнішні ринки за перші 9 місяців 2018 року: соняшникова олія ($2,9 млрд); кукурудза ($2,3 млрд); пшениця ($2 млрд); свиріпа або ріпак ($700 млн); соєві боби ($600 млн); ячмінь ($460 млн); м’ясо птиці ($380 млн); цукор ($150 млн); шоколад ($119 млн); закриває список соєва олія – загальна вартість експорту становила $117 млн", - зазначили в UFEВ.

Так, за даними аналітичного департаменту Ради з питань експорту продовольства, за період з січня по вересень 2018 року Україна експортувала товарів харчової та аграрної промисловості на суму $11,4 млрд.

Серед усіх груп товарів перше місце посідають зернові культури, яких цього року було експортовано на суму $4,8 млрд. Далі йдуть жири та олії, готові харчові жири, воски ($3,2 млрд); насіння і плоди олійних рослин, солома і фураж ($1,4 млрд); м’ясо та їстівні субпродукти ($478,9 млн); молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед ($346,5 млн).

"У порівнянні з попереднім роком найбільше зріс обсяг продажу м’яса птиці - на 29%, експорт шоколаду збільшився на 21%. Серед товарів, що зросли, також слід відзначити соєву олію (на 18%), насіння свиріпи або ріпаку (на 15%) та пшеницю (на 6%)", - повідомляють в UFEB.

Сумарний обсяг товару з ТОП-10 складає 85% від загальної вартості експортованих товарів харчової та аграрної промисловості.

Читайте також: Український агроекспорт за 8 місяців зріс на $65,6 мільйонів

"Основна експортна продукція продовжує бути сировинною. При чому ця продукція слідує світовим екологічним трендам - зростають обсяги як виробництва, так і продажу органічної продукції. Також потрібно звернути увагу на те, що хоча наразі нашим основним експортним товаром є сировина, ми маємо значний потенціал і для продажу закордон готової продукції. Українські виробники здатні створювати товари, котрі мають високий рівень якості та конкурентоздатності на світовому ринку. Зокрема, про це свідчить зростання обсягу шоколаду, що продається закордон", - зазначили в аналітичному відділі Ради з питань експорту продовольства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-