Схема на 144 мільйони: шахраї вкрали у Фонду гарантування актив "Платинум банку"

Схема на 144 мільйони: шахраї вкрали у Фонду гарантування актив "Платинум банку"

514
Ukrinform
Фонд гарантування готує скаргу до Мін’юсту з вимогою скасувати незаконні реєстраційні дії, внаслідок яких втратив один із найліквідніших активів "Платинум банку" в Одесі.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

"Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомляє про кричущий випадок незаконного переоформлення права власності на один із найліквідніших активів ПАТ "Платинум банк". Мова йде про понад 11 тис. м2 нежитлової нерухомості, що розташовується у центрі Одеси (просп. Шевченка, 4А), оціночною вартістю 144 млн грн", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що схема була реалізована за участі реєстратора, який оформив нерухоме майно на сторонню фізичну особу без жодних на те підстав.

"Спроба незаконного заволодіння майном банку реалізована за безпрецедентною схемою: із Реєстру речових прав на нерухоме майно без жодних пояснень вилучено запис про право власності на об'єкт ПАТ "Платинум банк". Так само без пояснень та документальних підстав перереєстровано майно на фізичну особу - Садігов Фаміл Тофік Огли, який на основі акту приймання-передачі (без номера, дати і без прикріплення його копії до Реєстру речових прав на нерухоме майно) передав права на майно банку юридичній особі - ТОВ "Садіг Тофік", створеній рівно за день до проведеної "оборудки". Показово, що легітимізувала шахрайство Грицай Наталя Володимирівна, реєстратор КП Березанської сільради Біляївського району Одеської області "Центр реєстрації", щодо дій якої у Міністерстві юстиції уже розпочато перевірку", - зазначають у ФГВФО.

У Фонді наголошують, що сьогодні від оперативних дій Мін’юсту та правоохоронних органів залежить збереження активу банку та недопущення його подальшого перепродажу.

"Керівником компанії, яка в результаті оборудки стала "власником" нерухомості, є Марабян Давид Леванович. Особа з таким же іменем внесена до бази даних сайту "Миротворець" як бойовик незаконних збройних формувань під позивним "Армян", - стверджується у повідомленні.

Прес-служба додає, що проведена оборудка - не перша спроба шахраїв заволодіти активом банку.

Читайте також: Фонд гарантування за тиждень продав активи банків майже на 53 мільйони

"У травні цього ж року було здійснено спробу "переоформити" майно на фізичну особу Гольц Семена Андрійовича. Наприкінці 2017-го на підставі неіснуючого рішення суду невстановлені особи наклали заборону на відчуження майна, аби завадити Фонду виставити актив на продаж та реалізувати на відкритих торгах. За попередньою інформацією, яка може бути уточнена, за спробами позбавити банк права власності на майно стоять наближені до колишніх акціонерів банку особи", - інформують у ФГВФО.

Сьогодні Фонд та банк уже готують скаргу до Міністерства юстиції з вимогою в оперативному порядку скасувати незаконно вчинені реєстраційні дії та поновити право власності на майно за ПАТ "Платинум банк".

Фонд гарантування разом із правоохоронними органами і надалі будуть вживати усіх можливих заходів для повернення незаконно відчуженого майна у власність банку та його продажу на відкритих торгах з метою задоволення вимог кредиторів банку, наголошують у фінустанові.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-